Warszawa, autobus, autobus miejski, wypadek
Fot. Aneta Kwiatkowska/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Wypadek autobusu miejskiego na moście Grota w Warszawie. Są ranni i ofiara śmiertelna

Ustalane są szczegóły zdarzenia

Ksenia Krasko 25 czerwca 2020 13:22
Warszawa, autobus, autobus miejski, wypadek
Fot. Aneta Kwiatkowska/East News

Jak informuje TVN Warszawa, autobus miejski linii 186 miał poważny wypadek na trasie S8. Zarząd Transportu Miejskiego potwierdził, że do zdarzenia doszło przy moście Grota-Roweckiego. Pojazd, którym podróżowało około 40 osób, przebił barierki na trasie i spadł na nasyp przy Wisłostradzie. Na miejscu trwa akcja służb.

Wypadek autobusu na moście Grota w Warszawie

„W wyniku wypadku 20 osób jest rannych, jedna osoba zginęła”, przekazała Karolina Gałecka, rzeczniczka warszawskiego Ratusza, zaraz po wypadku. „W tej chwili mamy informację, że jedna osoba zginęła, a 17 jest rannych, w tym pięć w stanie ciężkim”, poinformował po godzinie 14 minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

„Pierwsze informacje mówią o tym, że ten autobus zsunął się na skarpę z wiaduktu. To miejsce, w którym trasa S8 przebiega nad Wisłostradą. Na miejscu są ogromne siły straży pożarnej”, informował Artur Węgrzynowicz na antenie TVN24.

„Zadysponowaliśmy na miejsce wstępnie dziewięć zespołów ratownictwa medycznego. Pierwszym, który dotarł na miejsce, był zespół ze specjalistyczną karetką z Wrzeciona. Oni koordynują akcją. Poinformowali, że na miejscu jest jedna osoba w kolorze czarnym (ofiara śmiertelna). Trzy osoby w kolorze czerwonym (stan ciężki), cztery w kolorze żółtym (lżej poszkodowane) i dziewięć w kolorze zielonym (lekko poszkodowane)”, przekazał dyspozytor warszawskiego pogotowia ratunkowego Tomasz Prazner w rozmowie z TVN 24.

„Trzy osoby zmierzają do szpitali przy ulicy Solec, Cegłowskiej i śmigłowiec zabiera dziecko do szpitala przy ulicy Żwirki i Wigury”, dodał Tomasz Prazner.

Autobus jechał z dzielnicy Bródno. W wyniku wypadku, rozerwało się przegubowe łączenie, przez co jedna część zwisała z wiaduktu, a druga spadła na jezdnię. Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, przekazał mediom, że pojazd był nowy. Jak dodał, „kierowca przeszedł proces certyfikacji, uprawniającej go do prowadzenia pojazdów transportu miejskiego w 2019 roku”.

„Działania PSP to teraz działania techniczne, które mają odessać gaz. Następnie odetniemy element autobusu, przy pomocy dźwigu przeniesiemy na lawetę. To trudny i czasowy proces, nie wiem, ile to potrwa. W akcji brało udział 65 strażaków. Praca jest ciężka i mozolna, ale czekają nas już działania techniczne”, przekazał jeden ze strażaków, cytowany przez Onet. Policja bada okoliczności zdarzenia. 

Źródło: TVN24, TVN Warszawa, Onet

Warszawa, autobus, autobus miejski, wypadek, zdjęcia z miejsca wypadku
Fot. Jakub Kaminski/East News

Warszawa, autobus, autobus miejski, wypadek, zdjęcia z miejsca wypadku
Fot. Jakub Kaminski/East News

Warszawa, autobus, autobus miejski, wypadek
Fot. Aneta Kwiatkowska/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.