Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie żyje
Fot. FORUM
POŻEGNANIE

Znane są wyniki sekcji zwłok Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska próbował się bronić…

Prokuratura podała dużo szczegółowych informacji!

Rafał Kowalski 17 stycznia 2019 14:48
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie żyje
Fot. FORUM

Cztery dni po śmiertelnym ataku na prezydenta Pawła Adamowicza podano do wiadomości publicznej wyniki sekcji zwłok. Polityk odniósł bardzo ciężkie obrażenia. Na ciele tragicznie zmarłego 53-latka znaleziono 3 głębokie rany, a także ślady wskazujące na to, że Paweł Adamowicz się bronił.

Przyczyna śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Wczoraj rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk przekazała mediom pierwsze, wstępne wyniki sekcji zwłok Pawła Adamowicz. Okazuje się, że polityk miał 3 poważne rany, w tym dwie w obrębie jamy brzusznej i jedną koło serca. Ponadto według medyków 53-letni prezydent Gdańska do końca walczył o życie. „Były też dwie rany nadgarstka ręki lewej”, dodała rzecznika i wytłumaczyła, że tak zwane rany z przekłucia to inaczej rany obronne.

Specjaliści z gdańskiego Zakładu Medycyny Sądowej ustalili, że bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska był wstrząs krwotoczny. To nie wszystko. „Najprawdopodobniej współistniał on z niewydolnością wielonarządową będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych”, podano do wiadomości.

Przypomnijmy, że pogrzeb Pawła Adamowicza rozpocznie się w sobotnie południe. Samorządowiec zostanie pochowane w Bazylice Mariackiej. Wcześniej, od czwartku od godziny 17 przez całą dobę będzie można pożegnać prezydenta Gdańska w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie zostanie wystawiona trumna z ciałem. 

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Największe serce świata w Gdańsku na wiecu po śmierci Pawła Adamowicza
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?