Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Znane są oficjalne przyczyny śmierci ofiar tragedii w escape roomie w Koszalinie

„Możemy obecnie mówić już o ustalonej przyczynie ich zgonu”

Weronika Kostyra 12 stycznia 2019 14:44
Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News

Minął już ponad tydzień od tragedii w Koszalinie. Pięć młodych dziewczyn: Julia, Amelia, Karolina, Wiktora i Małgosia wybrały się do escape roomu, by świętować urodziny jednej z nich. Ich zadaniem było rozwiązanie zagadki w godzinę i wydostanie się z pomieszczenia. Niestety, w pomieszczeniu obok wybuchł pożar. Przyczyną była prawdopodobnie rozszczelniona butla z gazem. Dym zaczął wdzierać się do środka, a 15-latki usiłowały się wydostać i wzywały pomoc. Ratować je próbował pracownik escape roomu, 25-letni Radosław D. Nie udało mu się. Sam został poszkodowany – doznał poważnych poparzeń.

Oficjalna przyczyna śmierci pięciu nastolatek

Kiedy straż pożarna dotarła na miejsce, nastolatki już nie żyły. Choć od początku podejrzewano, że zatruły się czadem, teraz znane są oficjalne przyczyny śmierci. Dwa dni po ich pogrzebie na cmentarzu w Koszalinie podano wyniki sekcji zwłok. „Możemy obecnie mówić już o ustalonej przyczynie ich zgonu”, powiedział Ryszard Gąsiorowski rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Prokuratura potwierdziła, że Julia, Amelia, Karolina, Wiktora i Małgosia zatruły się tlenkiem węgla. Wykluczono też, by nastolatki były pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Po tragedii ustalono, że escape roomie w Koszalinie dopuszczono się wielu zaniedbań. Jego kierownik, Miłosz S. trafił do aresztu i postawiono mu zarzuty umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News

Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. Radek Kolesnik/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?