Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Joanna Kulig zachwyciła kreacją na rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych 2019!

Znamy wyniki konkursu. Jest nagroda dla „Zimnej Wojny”!

Rafał Kowalski 8 grudnia 2019 12:38
Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

Trzydziesta druga gala Europejskich Nagród Filmowych za nami. Podczas wczorajszego finału konkursu, który odbył się w Berlinie, nie zabrakło polskich akcentów. Joanna Kulig wręczała statuetkę dla najlepszego reżysera, a film Zimna Wojna odebrał nagrodę publiczności. Kto jeszcze zwyciężył w innych kategoriach?

Wyniki Europejskich Nagród Filmowych 2019. Joanna Kulig na ściance

Głosami ludzi świata filmu najlepszą produkcją a także najlepszą komedią mijającego roku okazała się Faworyta. Także jej reżyser Jorgos Lantimos wygrał w swojej kategorii. Z kolei tytuł najbardziej utalentowanego aktora przypadł Antoniemu Banderasowi za rolę w Ból i blask. Najlepsza aktorka? To Olivia Colman za Faworytę. Niestety w żadnej z kategorii nie zwyciężył najnowszy film Romana Polańskiego. Oficer i szpieg Polaka miał szansę na aż 4 nagrody.

Nagroda publiczności przypadła Zimnej Wojnie. „Wybory ludzi nie są dzisiaj dobre, ludzie dokonują bardzo złych wyborów. Tak czy inaczej rozmawiamy o sztuce, o Europie, o ludziach, którzy podkreślają znaczenie miłości, a nie nienawidzą. Mam nadzieję, że tacy ludzie właśnie głosowali, nie wyobrażam sobie tego inaczej”, mówił ze sceny Paweł Pawlikowski.

W Berlinie z Polaków obecne też były między innymi Małgorzata Bela czy Agnieszka Holland, ale to na Joannę Kulig były zwrócone wszystkie aparaty fotografów. Zobaczcie, jak pięknie wyglądała młoda mama na czerwonym dywanie Europejskich Nagród Filmowych 2019. 

Joanna Kulig, Europejskie Nagrody Filmowe 2019
Fot. GETTY IMAGES

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Kulig (@joannakulig_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez European Film Awards (@eurofilmawards)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Kulig (@joannakulig_official)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.