Jarosław Bieniuk
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Czy Jarosław Bieniuk dopuścił się gwałtu? Są wyniki badań toksykologicznych Sylwii Sz.

We krwi modelki znaleziono groźną substancją

Rafał Kowalski 31 maja 2019 11:38
Jarosław Bieniuk
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/EAST NEWS

Modelka Sylwia Sz. oskarżyła kilka tygodni temu byłego piłkarza Jarosława Bieniuka o odurzenie, a następnie brutalny gwałt. Do tych wydarzeń miało dojść w jednym z sopockich hoteli w nocy z 12 na 13 kwietnia. Dyrektor sportowy Akademii Lechii nie przyznaje się do żadnego z czynów. Prokuratura Rejonowa w Sopocie otrzymała wyniki badań toksykologicznych wykonanych modelce. Czy pomogą one w śledztwie?

Wyniki badań toksykologicznych Sylwii Sz.

Dokładne badanie wykazało, że w organizmie modelki znajdowała się kokaina. Sylwia Sz. mogła przyjąć ten narkotyk sama lub też ktoś mógł go jej podać. Tego jeszcze oficjalnie nie ustalono, ale modelka w jednym z wywiadów już zasugerowała, że substancję podał jej Jarosław Bieniuk. „Moim zdaniem Jarosław coś mi dosypał do drinka. Mama do mnie zadzwoniła, że on opowiada w mediach, że dał mi magnez na uspokojenie. Zobaczymy, czy to był magnez, wyniki toksykologii to pokażą. Ja wiem, że nie”, opowiadała Kobiecie.WP.

Specjaliści opublikowali też w specjalnym raporcie drugą istotną informację. Mianowicie, w organizmie Sylwii Sz. nie znaleziono żadnej substancji, która wchodzi w skład tak zwanej pigułki gwałtu. „Leki zawarte w pigułkach gwałtu są bardzo trudne do wykrycia, bo ulegają przemianom w organizmie w bardzo krótkim czasie. Flunitrazepam, jeden ze składników, wykrywa się we krwi do 24 godzin po podaniu, a bardziej popularny, GHB - zaledwie do ośmiu godzin. W moczu ślady GHB daje się odnaleźć jeszcze cztery godziny później”, wyjaśniła dodatkowo prof. Joanna B. Zawilska w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Warto także zaznaczyć, że nie są jeszcze znane wyniki badania toksykologicznego Jarosława Bieniuka.

O tym, jaki dokładnie był przebieg kwietniowej nocy, biegli zdecydują podczas spraw sądowych, które jeszcze przed nami. 

Agnieszka Kubera, siostra Ani Przybylskiej, o nowym związku Jarosława Bieniuka z Martyną Gliwińską
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!