Szczyrk, 4.12.2019, zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy Leszczynowej, strażak, straż pożarna
Fot. Lukasz Kalinowski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Zatrzymano trzy osoby w związku z tragiczną eksplozją w Szczyrku

Podano datę pogrzebu ofiar wybuchu

REDAKCJA VIVA! 18 grudnia 2019 20:51
Szczyrk, 4.12.2019, zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy Leszczynowej, strażak, straż pożarna
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

To wstrząsnęło całą Polską. Czwartego grudnia w Szczyrku doszło do tragedii. Na skutek wybuchu gazu zawalił się trzykondygnacyjny budynek. Zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci. Dziś poinformowano o zatrzymaniu trzech osób w związku ze śledztwem wszczętym przez prokuraturę. Podano także datę pogrzebu ofiar eksplozji.

Szczyrk: Nowe fakty, zatrzymane trzy osoby

W trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku doszło do wybuchu gazu na początku grudnia. Przyczyną potwierdzoną przez śledczych okazały się prace budowlanymi. Podczas robót pracownicy przewiercili gazociąg.

„Wszczęto śledztwo w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób, a następstwem tego czynu jest śmierć wielu osób, jak jest w tym przypadku”, mówiła Wirtualnej Polsce Agnieszka Michulec, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Prokuraturze udało się ustalić personalia osób, które prowadziły prace w pobliżu posesji. „Chodzi o osoby, które pracowały w pobliżu rurociągu i zdaniem Polskiej Spółki Gazownictwa uszkodziły go urządzeniem do wiercenia podziemnego”, informowała Wirtualna Polska.

Z najnowszym informacji podanych przez prokuraturę wynika, że policja zatrzymała trzy osoby. Są to: prezes firmy budowanej, która odpowiadała za zlecenie przewiertu, a także dwaj mężczyźni – pracownicy firmy budowlanej, specjalizującej się w przewiertach podziemnych, którzy wykonywali zlecenie. 

„Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia czynu z art. 163 kk, polegającego na sprowadzeniu pożaru i zawaleniu się budynku w wyniku czego śmierć poniosło 8 osób. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności”, czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej podanym na stronie internetowej.

Pogrzeb rodziny Kaimów ze Szczyrku

Pogrzeb Anny i Wojciecha Kaimów wraz z dziećmi Michalinką, Marcysią i Stasiem oraz Jolanty i Józefa Kaimów z Wnukiem Szymonem odbędzie się w czwartek 19 grudnia. Pożegnanie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwa za zmarłych zacznie się od godzinie 10.00 w kaplicy przy kościele parafialnym.

„W kościele parafialnym na czas trwania pogrzebu, zostanie wyznaczona strefa dla najbliższej rodziny. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i niezajmowanie oznakowanych miejsc.

Teren przed kościołem zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego, w celu zaparkowania dostępny będzie tylko parking boczny od ul. Lipowej.

W dniu pogrzebu parking przy cmentarzu od strony SP nr 1 (ul. Szkolna) dostępny tylko dla najbliższej rodziny.

Będzie możliwość uczestnictwa w mszy św. żałobnej w kaplicy przy kościele parafialnym.

Na czas przejścia konduktu żałobnego, zamknięta zostanie droga od kościoła do cmentarza (od ul. Lipowej, ul. Myśliwska i ul. Beskidzka)”, napisano w komunikacie na stronie facebookowej Miasta Szczyrk. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.