Sprawdź, dlaczego warto 13 października pójść do urn

Ksenia Krasko 11 października 2019 13:47

Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października. W związku z niezadowalającą frekwencją w ostatnich latach, trwa kilka kampanii społecznych, namawiających Polaków do głosowania. Angażują się w nie gwiazdy, aby przyciągnąć uwagę jak największej liczby wyborców. Po sukcesie akcji olśnienie.eu, nadszedł czas na kampanię Zabierz głos, bo go stracisz. Przyłączycie się?

Gwiazdy namawiają do wyborów 2019

Za organizację kampanii Zabierz głos, bo go stracisz odpowiada Fundacja im. Stefana Batorego, przy wsparciu licznych organizacji pozarządowych. Jak czytamy na portalu Fundacji, od 12 lat mobilizuje Polaków, by brali udział w wyborach. Organizatorzy przypominają, że liczy się każdy jeden głos, ponieważ różnica w wynikach bywa minimalna.

Gwiazdy z chęcią dołączyły do kampanii, aby zmobilizować swoich fanów do udziału w wyborach, a ich zdjęcia to dzieła uznanych fotografów – wykonali je Jacek Kołodziejski, Zuza Krajewska, Chris Niedenthal i Tadeusz Rolke. Każda osoba może się przyłączyć, korzystając ze specjalnej nakładki na zdjęcie, udostępnionej przez portal Facebook, lub oznaczając swoje zdjęcie na Instagramie #zabierzglos.

Jedną z osób, które dołączyły się do kampanii, jest Hubert Urbański. Namawia do głosowania w prosty, trafny sposób: „Twój głos to fundament demokracji. Nie trać go. Nie rezygnuj z niego”. „Głosuj, bo Twój głos się liczy! Twój głos to Twoja wolność”, dodaje Katarzyna Sokołowska.

„Teraz bez żartów. Czy zdajecie sobie sprawę jaką macie moc? Otóż za kilka dni będziecie mogli się o tym dobrze przekonać. 13.10 (niedziela) odbywają się wybory. Wasz głos będzie miał realny wpływ na rzeczywistość w jakiej żyjemy. Bardzo zachęcam Was, aby z tego głosu skorzystać, bo inaczej go stracicie”, namawia Julia Wieniawa. „Nie wiem jakie macie poglądy, możemy się w pewnych kwestiach różnić, ale wierzę, że w jednej sprawie jesteśmy zgodni – że chcemy żyć w kraju, który daje nam wolność. Idźcie i zagłosujcie mądrze na ludzi, z którymi się utożsamiacie. Ja pójdę na wybory. A Wy?”, pyta aktorka.

„Nie wiem jakie macie poglądy, na bank różnimy się w wielu sprawach, ale wierzę, że w jednej jesteśmy zgodni – chcemy żyć w kraju, który daje prawo do różnorodności i wolności wyboru, a nie kraju, w którym politycy mówią nam co jest normą, a co nie, gdzie jest moralność a gdzie jej nie ma. Także błagam Was przede wszystkim idźcie na wybory i głosujcie na kogo chcecie, tylko najpierw upewnijcie się czy ten ktoś nie chce odebrać Wam wolności”, prosi Zofia Zborowska.

„Kiedy mówią mi co się liczy... ja wiem, że mój głos liczy się tylko kiedy go oddam. 13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Ja na nie pójdę, pójdźcie i Wy. Chce mieć realny wpływ na nasz kraj i zrobię to dla siebie. Każdy z nas ma wartości, które są dla niego ważne i dla tych wartości po prostu musimy pójść na wybory. Bez względu na przekonania, poglądy polityczne, bez względu na to po której stronie politycznej jesteś, IDŹ NA WYBORY – Nasz głos ma siłę ! Aktywność społeczna to nasz przywilej, nie zapominajmy o tym. Zabierz głos bo go stracisz. Możecie jak ja, przypomnieć swoim znajomym o wyborach, możecie ściągnąć sobie nakładkę na zdjęcie”, przekonuje Anita Sokołowska.

Do kampanii przyłączyła się również Areta Szpura. „Każda decyzja, którą podejmujemy ma znaczenie. Za kilka dni możecie podjąć taką, której skutki odczujemy na długo. W całym kraju, a nawet na świecie. Jesteśmy ostatnim pokoleniem które może zmienić ten świat na lepszy. Gdziekolwiek jesteście, idźcie głosować”, apeluje, przypominając nam, że dzięki złożeniu odpowiedniego wniosku, możemy głosować w dowolnym lokalu wyborczym w Polsce i na świecie.

Kto jeszcze przyłączył się do kampanii Zabierz głos, bo go stracisz? Zobaczcie! 

1/12
Akcja Zabierz Głos, Julia Wieniawa
Copyright @instagram.com/juliawieniawa
1/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Julia Wieniawa

2/12
Akcja Zabierz Głos, Zofia Zborowska
Copyright @instagram.com/zborowskazofia
2/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Zofia Zborowska

3/12
Akcja Zabierz Głos, Hubert Urbański
Copyright @instagram.com/huberturbanski_official
3/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Hubert Urbański

4/12
Akcja Zabierz Głos, Kasia Sokołowska
Copyright @instagram.com/kasiasokolowska_official
4/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Katarzyna Sokołowska

5/12
Akcja Zabierz Głos, Areta Szpura
Copyright @instagram.com/areta
5/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Areta Szpura

6/12
Akcja Zabierz Głos, Piotr Kędzierski
Copyright @instagram.com/piotrkedzierski
6/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Piotr Kędzierski

7/12
Akcja Zabierz Głos, Anita Sokołowska
Copyright @instagram.com/anita_sokolowskaa
7/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Anita Sokołowska

8/12
Akcja Zabierz Głos, Eliza Rycembel
Copyright @instagram.com/elizarycembel
8/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Eliza Rycembel

9/12
Akcja Zabierz Głos, Dawid Podsiadło
Copyright @instagram.com/magdalenaroman_profile
9/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Dawid Podsiadło

10/12
Akcja Zabierz Głos, Anna Cieślak
Copyright @instagram.com/ankacieslak
10/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Anna Cieślak

11/12
Akcja Zabierz Głos, Karolina Bruchnicka
Copyright @instagram.com/aniloorak
11/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Karolina Bruchnicka

12/12
Akcja Zabierz Głos, Rafał Masny
Copyright @instagram.com/rmasny
12/12

Kampania „Zabierz głos, bo go stracisz”

Rafał Masny

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.