Dawid Żukowski
Fot. KSP
O TYM SIĘ MÓWI

Wstrząsające ustalenia w sprawie śmierci pięcioletniego Dawidka Żukowskiego

Chłopiec zginął od ran kłutych...

Redakcja VIVA! 3 lutego 2020 11:52
Dawid Żukowski
Fot. KSP

Zabójstwo 5-letniego Dawida Ż. wstrząsnęło całą Polską. Chłopiec zaginął 10. lipca tego roku. Po raz ostatni widziany był w Grodzisku Mazowieckim, w towarzystwie ojca, który miał go odwieźć do matki do Warszawy. Tego samego dnia mężczyzna popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg, a chłopiec zniknął. Niestety, kilka dni później policja znalazła ciało 5-latka. Prokuratura ujawnił wyniki sekcji zwłok, a teraz w rozmowie z Wirtualną Polską Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie ujawnia nowe fakty ws. śmierci chłopca.

Nowe fakty w sprawie zabójstwa pięcioletniego Dawida

Prokuratura ujawniła nowe fakty w śledztwie dotyczącym morderstwa, które wstrząsnęło całą Polską. „Oględziny i sekcja zwłok chłopca wykazały 11 ran kłutych klatki piersiowej i brzucha, bezpośrednią przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny, do którego doszło w następstwie doznanych mnogich ran kłutych”, powiedział cytowany przez Wirtualną Polskę Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak czytamy, opinia toksykologiczna wykazała, że w organizmie Dawida nie było żadnych podejrzanych substancji. Biegli przebadali również plamy w samochodzie ojca pięciolatka, Pawła Ż. Potwierdzono, że była to krew Dawidka. Zaznacza się, że badania toksykologiczne Pawła Ż. wykazały, że w jego organizmie nie było alkoholu. Wciąż nie odnaleziono jednak narzędzia zbrodni, najprawdopodobniej noża.

„Paweł Ż. zabił najprawdopodobniej w samochodzie, zadawał ciosy narzędziem ostrym, z dużym prawdopodobieństwem nożem”, informował w lipcu ubiegłego roku rzecznik Prokuratury Okręgowej Łukasz Łapczyński. „Oględziny i sekcja zwłok wskazują na liczne rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Zostały zadane narzędziem ostrym. Warunki takiego narzędzia może spełniać nóż”, czytamy. 

Rzecznik Łapczyński dodał wówczas, że tragedia rozegrała się prawdopodobnie „między godziną 18:00 a 19:00 z minutami, to jest mniej więcej czas, kiedy mogło dojść do zabójstwa. Co do minuty godziny śmierci nie poznamy, ale te ramy czasowe, logowania telefonu, rozmowy dziecka z matką, a następnie czas przejazdu samochodu już w Grodzisku pozwalają w sposób dość dokładny zakreślić ramy czasowe, w których doszło do śmierci dziecka”. Według śledczych, w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie. 

Dawid Żukowski
Fot. KSP

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.