Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
Fot. PiotrHukalo/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz jest w stanie krytycznym!

Według informacji podanych przez Radio Gdańsk, trwa operacja ratująca jego życie…

Konrad Szczęsny 13 stycznia 2019 22:02
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
Fot. PiotrHukalo/Polska Press/East News

Po ataku nożownika, do którego doszło w trakcie 27. finału WOŚP w Gdańsku, prezydent miasta Paweł Adamowicz trafił do szpitala. Początkowo podawano, że został ugodzony w brzuch, jednak już wiadomo, że napastnik celował w okolice serca. Polityka natychmiast przewieziono do jednego ze szpitali. Obecnie trwa jego operacja. Niestety, jak podaje Radio Gdańsk, stan mężczyzny jest krytyczny.

WOŚP 2019: stan prezydenta Pawła Adamowicza po ataku nożownika jest krytyczny

Tuż przed ceremonią tzw. światełka do nieba na scenę, na której przebywał prezydent Paweł Adamowicz, wtargnął nożownik.

„Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”, krzyczał do mikrofonu.

Jak relacjonują świadkowie, napastnik rzucił się na prezydenta Gdańska, miała miejsce szarpanina, w trakcie której polityk został ugodzony w okolice serca. Mimo że przewieziono go niemal natychmiast do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Gdańsku, zaś tam rozpoczęto operację, lekarze podali, że stan zdrowia Pawła Adamowicza jest krytyczny.

„Mamy do czynienia z sytuacją dramatyczną”, powiedział na antenie TVN 24 lek. med. Jerzy Karpiński, szef departamentu zdrowia urzędu wojewódzkiego w Gdańsku.

Prezydent Paweł Adamowicz był reanimowany na scenie WOŚP

„Pan prezydent po reanimacji został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jest pod troskliwą opieką. Jutro zostanie zorganizowana przed dyrekcję konferencja prasowa, aby wszystkim państwu udzielić informacji. Można ocenić sytuację jako bardzo poważną, natomiast wszyscy liczymy na to, że pan prezydent dojdzie do zdrowia i będzie mógł wśród nas niedługo sam się wypowiadać”, wyjawił w rozmowie z TVN24 doktor Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Potwierdził również, że prezydent Paweł Adamowicz był reanimowany na scenie WOŚP. Dopiero po tym, jak jego stan został ustabilizowany, przewieziono go do szpitala.

Radio Gdański podało, że stan zdrowia polityka jest krytyczny.

W sieci już krążą nagrania, które udokumentowały całe zdarzenie. Słychać, co nożownik krzyczy do zgromadzonego pod sceną tłumu. Miał przedstawić się jako „Stefan Miłosz”. „To 27-letni mieszkaniec Gdańska, który na scenę dostał się dzięki posiadanej plakietce z napisem „media”, podaje Rzeczpospolita na Twitterze  

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!