WOŚP 2019

Rekord rekordów WOŚP! Znamy pierwsze szacunkowe dane

Ile zebrano w trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Konrad Szczęsny 13 stycznia 2019 21:31
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne

Pobito wynik sprzed roku - to pierwsze dane, które dotyczą 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Póki co na konto fundacji wpłynęło ponad 80 milionów złotych. Warto jednak dodać, że niektóre licytacje zakończą się dopiero za kilka tygodni, wynik ten będzie zatem zdecydowanie wyższy.

WOŚP 2019: padł rekord. Ile zebrano w trakcie 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Główny sztab WOŚP wciąż jest zalewany nowymi danymi, które spływają z całej Polski. Już jednak wiadomo, że udało się zebrać więcej pieniędzy niż przed rokiem. Obecnie konto fundacji zasiliło już... 87 268 772 złotych złotych (dane z godziny 23.28)! Informację tę podał Jerzy Owsiak na scenie w Warszawie. 

Polacy jak zwykle nie zawiedli i pokazali, że doceniają działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dane, które spłynęły o godzinie 17.00 nie pozostawiały złudzeń: zebrano większą kwotę niż o godzinie 20.00 w roku 2018! Wiadomo więc, że rekord po raz kolejny udało się pobić.

WOŚP 2018: ile zebrano pieniędzy?

W trakcie uroczystości zamknięcia 26. finału w 2018 roku Jerzy Owsiak poinformował, że na konto WOŚP wpłynęło 81 milionów złotych. Natomiast po zamknięciu wszystkich aukcji i dokładnych obliczeniach okazało się, że kwota ta wzrosła aż o... 45 milionów do bajońskiej sumy 126 milionów złotych!

Jak podaje natomiast serwis Money.pl, „od początku istnienia, uwzględniając inflację, WOŚP zebrała już miliard złotych”! Potwierdzono to na oficjalnym profilu fundacji na Facebooku.

Nikt ma wątpliwości, że kwota ta znacznie jednak wzrośnie...  

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!