WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fot. Artur Zawadzki/East News
WOŚP

Warszawa, Gdańsk, Wrocław... Jakie atrakcje czekają nas podczas 27. finału WOŚP?

Znamy szczegóły!

Weronika Kostyra 10 stycznia 2019 16:25
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fot. Artur Zawadzki/East News

Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło to „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. 13 stycznia w całej Polsce, a także za granicą, sztaby będą zbierać pieniądze dla Fundacji. W zeszłym roku po podliczeniu wszystkich datków okazało się, że zebrano 126 373 804,34 złotych. Jak co roku dla wszystkich przygotowano masę atrakcji, aby zachęcić wszystkich do udziału i zebrać jeszcze więcej. Co będzie się działo w poszczególnych polskich miastach?

WOŚP 2019: Warszawa

Główna część finału odbędzie się w Warszawie. Na planu defilad zostanie stworzone miasteczko WOŚP. To tu rozpocznie się bieg „Policz się z cukrzycą" poprzedzony rozgrzewką. Na scenie głównej przez cały dzień będą odbywały się koncerty wykonawców takich jak: The Sixpounder, HLA4transplant, Snowman, Hope, Carrantuohill, Tabu, Booze & Glory, Witek Muzyk Ulicy, Margaret, Zalewski, Lao Che, Bokka, Dr Misio i Nocny Kochanek.

O 20 tradycyjnie będziemy podziwiać światełko do nieba, jednak po raz pierwszy nie będzie to pokaz sztucznych ogni, lecz pokaz laserowy. W ciągu dnia będzie można także wziąć udział w zajęciach Zumby, zrobić sobie zdjęcie w foto-budce, poczęstować się kawą, herbatą, barszczem lub pączkiem z różą Blikle. Uczestnicy finału będą mieli także możliwość nauczyć się pierwszej pomocy, wziąć udział w warsztatach origami lub rysowania, a także zrób test na przeciwciała anty-HCV. Jedną z większych atrakcji miasteczka będzie jednak największy w Polsce diabelski młyn.

WOŚP 2019: Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań, Białystok, Łódź

Inne miasta także oferują niesamowite atrakcje. W Krakowie odbędzie się VII Bieg Wielkich Serc, warsztaty kulinarne, wiele koncertów między innymi Abradaba, a na zakończenie Ogniste Show. W Gdańsku wystąpią Blue Cafe oraz Varius Manx i Kasia Stankiewicz. We Wrocławiu odważni będą mogli wziąć udział w akcji „Pomaganie przez morsowanie – rozgrzewamy serca dla WOŚP”, imprezie „medyczny WOŚP” oraz nietypowym wariancie biegu „Policz się z cukrzycą” – biegu tyłem na dystansie jednego kilometra. Będzie także możliwość  przejechania się specjalna linią tramwajową. Katowicki finał WOŚP 2019 uświetni między innymi koncert Gutka. W Poznaniu odbędą się akcje „Wiosłowanie dla WOŚP”, „Nocna Jazda dla WOŚP oraz „Motoorkiestra 2019. Tak jak w wielu miastach w Polsce odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”, a podczas koncertów wystąpią między innymi Łona i Webber. W Białymstoku zagra Sidney Polak, a w Łodzi – Enej.

Przez cały dzień transmisję finału WOŚP i jego najważniejsze wydarzeń będzie można oglądać w telewizji TVN i TTV, a także w serwisie YouTube.

Już nie możemy się doczekać! 

WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne

WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.