Woody Harrelson, zdjęcie otwarciowe
Fot. LOIC VENANCE/AFP/EAST NEWS
Z ŻYCIA GWIAZD

Woody Harrelson miał trudne dzieciństwo! Jego ojciec był płatnym zabójcą...

Był zamieszany w zamach na Johna F. Kennedy'ego?

Redakcja VIVA! 14 grudnia 2020 20:00
Woody Harrelson, zdjęcie otwarciowe
Fot. LOIC VENANCE/AFP/EAST NEWS

Woodrow Tracy Harrelson, znany szerzej publiczności jako Woody Harrelson to amerykański aktor, producent filmowy, a także dramaturg. Popularność zyskał dzięki roli w kultowym już serialu Zdrówko. Był to jego pierwszy tak znaczący angaż, który nie tylko otworzył mu drzwi do Hollywood, ale i w 1989 roku przyniósł mu nagrodę Emmy. Aktor znany jest jednak przede wszystkim z produkcji filmowych, takich jak Urodzeni mordercy, Siedem dusz, Zombieland, Igrzyska śmierci, Iluzja czy też Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Trzykrotnie nominowany był do Oscara. 

Chociaż dzisiaj postrzegany jest jako sympatyczny i pogodny mężczyzna, nie zawsze mógł pochwalić się taką renomą. Gdy zaczął zyskiwać popularność, Woody Harrelson znany był ze swoich nocnych ekscesów. "Stałem się imprezowym zwierzęciem", mówił w wywiadzie dla GQ. Nadal zdarzało mu się wdawać w bójki, co w młodości aktora było z kolei normą. Sam przyznał, że jako dzieciak miał problemy z gniewem. Woody Harrelson w ten sposób odreagowywał swoje trudne dzieciństwo. 

Ojciec opuścił swoją rodzinę, gdy przyszły aktor miał zaledwie siedem lat. Chociaż niewątpliwie poczucie porzucenia odbiło się na jego zdrowiu psychicznym, w ostateczności mogło mu to jednak wyjść na dobre. Charles Harrelson był bowiem płatnym zabójcą, a w dodatku zawziętym hazardzistą. Niegdyś krążyły nawet plotki, że zaangażowany był w zamach na Johna F. Kennedy'ego. Jakie piętno pozostawił on na swoim synu? Oto historia trudnego dzieciństwa Woody'ego Harrelsona. 

Woody Harrelson
Fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/EAST NEWS

Woody Harrelson miał trudne dzieciństwo! Jego ojciec był płatnym zabójcą

Woodrow Tracy Harrelson urodził się 23 lipca 1961 roku w Midland,  w stanie Teksas. Chłopiec już od wczesnych lat zmagał się z niekontrolowanymi napadami gniewu. Odreagowywał w ten sposób porzucenie przez ojca. Charles Harrelson opuścił swoją rodzinę, gdy przyszły aktor miał zaledwie siedem lat. Mocno odbiło się to na jego codzienności jako dorastającego chłopca. Jak sam przyznał, porzucenie poważnie osłabiło jego pewność siebie. "Myślę, że byłem po prostu zbyt miękki, wrażliwy, podatny", powiedział Woody Harrelson w wywadzie dla GQ. Poczucie bezsilności szybko przerodziło się w gniew, co z kolei budziło w nim pokłady agresji. 

Młody Woody Harrelson często wdawał się w bójki z rówieśnikami. Chociaż starał się pracować nad samokontrolą, agresji całkowicie wyzbył się zaledwie kilkanaście lat temu. Jeszcze w 2009 roku podczas pobytu na lotnisku aktor zaatakował reportera. Wcześniej regularnie wdawał się natomiast w barowe bójki. "Chodziłem kiedyś do barów tylko po to, żeby pobić się z innymi awanturnikami. Blizny mam wszędzie", wyznał w rozmowie z THR.

Chociaż niewątpliwie porzucenie przez ojca odreagowywał przez większość życia, prawdopodobnie dużo gorsze w skutkach byłoby wychowywanie się przy nim. Charles Harrelson był nie tylko zatwardziałym hazardzistą i oszustem, ale i płatnym zabójcą. W 1973 roku skazany został na 15 lat pozbawienia wolności za pierwsze morderstwo, które mu udowodniono. W więzieniu spędził jednak tylko pięć lat. W 1978 roku został zwolniony za dobre sprawowanie. Jeszcze w tym samym roku przyjął i wykonał zlecenie zabójstwa sędziego federalnego Johna Wooda Jr.

Około dwóch lat później został schwytany przez policję. Podczas aresztowania miał wykrzykiwać, że dokonał zabójstwa nie tylko sędziego, ale i 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy'ego. Stąd też wzięły się plotki o jego domniemanym udziale z zamachu. Charles Harrelson najprawdopodobniej jednak wykrzykiwał rzekome wyznanie, żeby sprawić wrażenie niepoczytalnego. Gdyby stwierdzono to później w procesie sądowym, diagnoza złagodziłaby jego wyrok. Ojciec początkującego wtedy aktora skazany jednak został na dwa dożywocia. Od tego momentu już nigdy nie opuścił więziennych murów. Charles Harrelson zmarł w skutek zawału serca w 2007 roku. Miał 69 lat.  

Woody Harrelson
Fot. Mary Evans/AF Archive/Graham Whitby Boot/East News

Woody Harrelson
Fot. Sthanlee B. Mirador/Sipa USA/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.