Liam Payne, One Direction
Fot. East News
O NIM SIĘ MÓWI

Liam Payne gorzko o sławie One Direction: „To wszystko prawie mnie zabiło”

Wokalista przyznał się do myśli samobójczych

Ksenia Krasko 8 listopada 2019 19:23
Liam Payne, One Direction
Fot. East News

Miliony fanów, rozpoznawalność na całym świecie i inne zalety sławy brzmią jak spełnienie marzeń większości młodych artystów. Jednak Liam Payne ujawnił, że to wszystko miało całkowicie niszczycielski wpływ na jego zdrowie psychiczne. Były wokalista One Direction podkreślił, że ciągłe życie w centrum uwagi nie jest łatwe. W jednym z wywiadów odważnie zasugerował, że rozważał samobójstwo.

Liam Payne z One Direction chciał popełnić samobójstwo

Miał zaledwie 16 lat, kiedy został jednym z członków boysbandu One Direction. Brytyjski zespół powstał na planie programu X Factor, i od samego początku pobijał wszelkie rekordy popularności. Liam Payne, Harry Styles, Niall Horan, Louis Tomlinson i Zayn Malik stali się sławni z dnia na dzień.

Dopiero po latach wokalista wyznał, że walka ze sławą „prawie go zabiła”, więcej niż raz. „Biorąc pod uwagę okoliczności, mam szczęście, że wciąż tu jestem”, powiedział w dokumencie Ant Middleton And Liam Payne: Straight Talking.

„Bywały chwile, kiedy zarówno samotność, jak i tłum ludzi każdego dnia, prowokowały u mnie myśli w stylu: kiedy to się skończy?. To wszystko prawie mnie zabiło, kilka razy”, ujawnił Payne. „Sztuczny uśmiech na twarzy i śpiewanie przypominały zakładanie jednego z kostiumów estradowych. A ludzie tak naprawdę nie widzą, co się dzieje pod kostiumem”.

Piosenkarz przyznał, że pomogły mu długie rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, a także ich wsparcie. Odbił się od krawędzi. Po zawieszeniu działalności One Direction, Liam Payne pracuje nad karierą solową. Odnajduje się również w roli ojca – ma syna Bear’a ze związku z piosenkarką Cheryl Cole.

Fot. East News

One Direction na gali American Music Awards 2013
Fot. ONS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.