Wojciech Szczęsny, VIVA! grudzień 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Wojciech Szczęsny przeszedł poważną operację! Piłkarz wydał w tej sprawie oświadczenie

Jaki jest stan jego zdrowia?

Gabriela Czernecka 30 maja 2019 11:12
Wojciech Szczęsny, VIVA! grudzień 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wojciech Szczęsny już po operacji. Bramkarz polskiej reprezentacji przeszedł poważny zabieg, który na jakiś czas wykluczył go z gry. Piłkarz od kilku miesięcy miał problemy z kolanem, które uniemożliwiały mu trenowanie, ale i grę na boisku. W końcu musiał poddać się operacji. Jaki jest stan jego zdrowia?

Wojciech Szczęsny w szpitalu - operacja kolana

Informację o kłopotach zdrowotnych Wojciecha Szczęsnego jako pierwszy przekazał mediom trener Juventusu: „Szczęsny ma problemy z kolanem i w najbliższych tygodniach będzie musiał poddać się zabiegowi artroskopii”, powiedział Massimiliano Allegri na konferencji przed ostatnim meczem jego drużyny z Sampdorią. Wówczas mówiono o dwóch scenariuszach, które mogą czekać Wojtka Szczęsnego - w pierwszym zabieg odbędzie się w najbliższych tygodniach, a później piłkarz będzie chodził na rehabilitację,  a drugi zakładał przesunięcie wykonania operacji tak, by wcześniej Szczęsny mógł zagrać w meczach reprezentacji Polski, która walczy w eliminacjach do Mistrzostw Europy.

Wojciech Szczęsny artroskopia kolana

Przypomnijmy, że Wojciecha Szczęsnego czekał zabieg artroskopii kolana. Na czym to polega? To zabieg o małym poziomie inwazyjności, który wykonuje się w obrębie stanu kolanowego. Stosuje się go przy różnego rodzaju przeciążeniach. W najczęściej dwa półcentymetrowe nacięcia skóry wprowadza się kamerę, która pomaga dostrzec, na czym dokładnie poleca problem pacjenta i a następnie daje możliwość wyeliminowania go. Powrót do sportu szczególnie tego wyczynowego może trwać nawet 12 tygodni.

Okazuje się, że Wojciech Szczęsny zdecydował się na pierwszy scenariusz. Piłkarz jest już po operacji, a w swoich social mediach zamieścił krótkie oświadczenie. Mąż MaRiny Łuczenko-Szczęsnej oddał się pod opiekę najlepszego w Barcelonie ortopedy Ramona Cugata, który zoperował jego prawe kolano. Zabieg zakończył się sukcesem, a piłkarz powoli dochodzi do siebie. Już wiadomo jednak, że zabraknie go podczas najbliższych dwóch meczy polskiej reprezentacji. Jego przymusowy urlop potrwa około 45 dni. 

„Jestem zawiedziony, że nie mogę pomóc mojemu krajowi w następnych 2 grach, ale jednocześnie cieszę się, że w końcu rozwiązałem problem z kolanem, który przeszkadza mi od kilku miesięcy. Skupiam się na szybkim powrocie do zdrowia, a potem na przygotowaniach do kolejnego sezonu. Dziękuję za całe wsparcie”, pisze Szczęsny.  

Piłkarzowi życzymy więc szybkiego powrotu do zdrowia! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!