Marina i Wojciech Szczęśni, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

MaRina i Wojciech Szczęśni wybrali imię dla pierwszego dziecka?

Stoi za nim tragiczna rodzinna historia...

Weronika Kostyra 21 czerwca 2018 09:00
Marina i Wojciech Szczęśni, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

W życiu Wojciecha Szczęsnego wiele się teraz dzieje. Wielkie emocje towarzyszą nie tylko Mistrzostwom Świata, ale także narodzinom jego pierwszego dziecka. Piłkarz i MaRina Łuczenko-Szczęsna już niedługo zostaną rodzicami. Przyszli rodzice bardzo chronią swoją prywatność i nie zdradzają szczegółów ciąży. Wszyscy zastanawiają się jednak, czy na świat przyjdzie chłopiec czy dziewczynka?

Imię dziecka Wojciecha Szczęsnego i MaRiny

Według jednej z plotek para wybrała już imię, jakie nada dziewczynce, jeżeli to ona przyjdzie na świat. Według magazynu Na Żywo, Wojciech Szczęsny chciałby upamiętnić swoją zmarłą siostrę Natalię i nadać jej imię swojemu dziecku.

Bramkarz polskiej reprezentacji nigdy nie poznał swojej starszej siostry. Zmarła ona tragicznie trzy lata zanim on sam przyszedł na świat. Natalia Szczęsna miała zaledwie 1,5 roku, kiedy doszło do tragedii. 11 kwietnia 1987 roku dziewczynka przechodziła z mamą obok trzepaka, kiedy ten runął i śmiertelnie ranił dziecko. „Kiedy się odwróciłam, z przerażeniem zauważyłam, że pod trzepakiem leży moje dziecko całe we krwi. Wyglądało jak martwe, nie dawało oznak życia”, opisała ten dzień Alicja Szczęsna w magazynie Rewia. Dodatkowo była ona wtedy w ciąży z Janem, starszym bratem Wojciecha. Natychmiast wezwano karetkę i chociaż Natalia walczyła o życie przez dwa dni i przeszła operację, nie udało się jej uratować. Obrażenia, których doznała, okazały się zbyt duże.

O wypadek można winić jedynie los, ponieważ w trakcie śledztwa okazało się, że trzepak był osłabiony przez korozję. Trzy lata po tragedii na świat przyszedł Wojciech Szczęsny. 

Marina i Wojciech Szczęśni, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Marina i Wojciech Szczęśni, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.