Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wojciech Mazolewski wspomina Piotra Woźniaka-Staraka w rocznicę jego urodzin...

Padły wzruszające słowa...

Rafał Kowalski 11 lipca 2020 16:50
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

W wyniku nieszczęśliwego wypadku w sierpniu zeszłego roku zmarł Piotr Woźniak-Starak. Wybitny filmowiec, a prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak zostawił z ogromną żałobą w sercach nie tylko ukochaną i rodzinę, ale też liczne grono przyjaciół. Wszyscy bliscy producenta zgodnie podkreślali, że był on wyjątkowo towarzyską osobę… Wczoraj, w dniu 40. urodzin Piotra, Wojciech Mazolewski zamieścił wzruszający wpis.

Wojciech Mazolewski wspomina Piotra Woźniaka-Staraka

Panowie wspólnie pracowali nad ostatnim filmem Piotra Woźniaka-StarakaUkrytą grą. Wojtek Mazolewski cenił przyjaciela za wiele cech. „Piotrek skończyłby dziś 40 lat. Wspaniały człowiek i artysta, którego energia i wielkoduszność wprawiały wszystko w ruch. Siła i pamięć tych chwil jest i będzie z nami. Dziękuję za piękny i twórczy czas, jakiego doświadczaliśmy wspólnie. To zawsze zostanie z nami i będzie się manifestowało w pożyteczny sposób”, pisał wczoraj muzyk w sieci. Obok tych pięknych słów artysta opublikował też jedno ze wspólnych zdjęć…

Z kolei niemal rok temu żegnał go w równie poruszający sposób. „Wspaniały człowiek i przyjaciel. Zdolny, pracowity, obdarzony wieloma talentami artysta. Kochał rodzinę, przyjaciół z totalną intensywnością i oddaniem, która inspirowała tych, co mogli to poczuć i zobaczyć. Praca z nim to była wielka przyjemność. Dziękuje Piotrku za wszystko, spoczywaj w pokoju”, pisał Wojciech Mazolewski - prywatnie ukochany Mai Sablewskiej -  na Instagramie.

Przypomnijmy, że do śmierci filmowca doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno. To wtedy doszło do nieprawdopodobnej tragedii, w wyniku której zmarł Piotr Woźniak-Starak. Ciało filmowca wyłowiono z wody 22 sierpnia, ale dopiero później poznaliśmy oficjalną przyczynę śmierci męża Agnieszki Woźniak-Starak. Prokuratura potwierdziła, że w chwili wypadku motorówki producent miał dużą dawkę alkoholu we krwi -1,7 promila. „„Przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej”, podawał Onet. Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie mazurskiej posiadłości swoich rodziców. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.