Fot. Materiały robocze
O TYM SIĘ MÓWI

Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów „Władcy Pierścieni”!

Dzieło Tolkiena powraca w nowym wydaniu!

Sabina Zięba 6 listopada 2017 07:30
Fot. Materiały robocze

„Władca Pierścieni” to seria, o której nie trzeba nikomu opowiadać. Napisana ponad 60 lat temu przez J.R.R. Tolkiena i zekranizowana przez Petera Jacksona trylogia, stała się definicją fantastyki, zarówno dla literatury, jak i kina. W sumie trzy części produkcji zarobiły na świecie blisko 3 miliardy dolarów, zdobyły aż 17 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. To zasługa m. in. aż 20600 statystów i około 2400 filmowców! Teraz kultowa opowieść o mieszkańcach świata Śródziemia może powrócić... w formie serialu!

Polecamy też: Mija 20 lat od wydania „Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”. Co skłoniło J.K. Rowling do stworzenia dzieła?

Frodo, Sam i Gandalf w naszych domach

Portal Variety właśnie donosi, że w planach jest nowy wysokobudżetowy serial na podstawie powieści „Władca Pierścieni”. Za nowym projektem ma stać Warner Bros. Television, ponieważ to właśnie wytwórnia Warner Bros. wyprodukowała filmową trylogię. Projektem są zainteresowani Netflix i Amazon, a wcześniej chętne było także HBO, lecz zrezygnowało po ujawnieniu ceny wykupienia praw do adaptacji dzieła Tolkiena (kosztują one około 200-250 mln dolarów). Podobno w rozmowy zaangażowani są już spadkobiercy pisarza, a także Joeff Bezos, czyli dyrektor generalny Amazona we własnej osobie, któremu jako wielkiemu miłośnikowi fantastyki, bardzo zależy na doprowadzeniu projektu do skutku.

Polecamy też: To właśnie dziś Harry Potter wysłał po raz pierwszy syna do Hogwartu! Zobacz metamorfozy bohaterów kultowego filmu

Nie wiadomo jeszcze, co wyniknie z tych negocjacji, ponieważ są na bardzo wczesnym etapie. Nie udzielono również żadnych informacji na temat ewentualnej realizacji serialu. Mimo wszystko sama wiadomość o możliwości powstania podobnej produkcji, zelektryzowała fanów Tolkiena na całym świecie. Niektórzy z nich mają jednak pewne obawy - sądzą, że ekranizacja może nie spełniać ich oczekiwań przez nastawienie jedynie na zysk...

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.