O TYM SIĘ MÓWI

Kabula wyleciała już z Polski. Tak wyglądała jej wizyta w naszym kraju!

Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia z tego wydarzenia

Rafał Kowalski 21 września 2018 13:01

To historia jak z filmu! Jedna z podróży na kraniec świata przyniosła Martynie Wojciechowskiej nie tylko gotowy odcinek swojego programu, ale i nowego członka rodziny. Od tamtej pory dziennikarka opiekowała się na odległość Kabulą – dziewczynką chorą na bielactwo. Dwudziestoletnia dziś studentka prawa kilka dni temu pierwszy raz odwiedziła Polskę. Przypomnijmy sobie jak wyglądała ta wizyta.

Kabula w Polsce – co zwiedziła?

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej przyleciała do Warszawy 12 września. Podróżniczka relacjonowała ten moment w mediach społecznościowych, dzięki czemu ogromna grupa osób poznała historię dziewczynki. Początkowo to Wojciechowska miała odwiedzić Kabulę w Tanzanii, jednak z czasem okazało się to niemożliwe. Dlaczego? Dziennikarka wszystko wytłumaczyła w osobnym wpisie.

„Kiedy poznałam Kabulę, była wystraszoną zamkniętą w sobie dziewczynką. Dzisiaj jest wspaniałą Kobietą, silną, uśmiechniętą i z głową pełną marzeń ❤ Nie mogłam pojechać do Tanzanii, żeby Wam to pokazać. Po programie i po dokumencie „Ludzie Duchy" znalazłam się na czarnej liście. Nie mam prawa wstępu do tego kraju z kamerami. Dlatego Kabula jest tutaj. A ja jestem z tego powodu najszczęśliwsza na świecie. Piękny czas przed nami i wspaniałe wakacje”, napisała Wojciechowska i dodała, że dzięki przyjazdowi Kabuli do Polski, będzie mogła poznać ją jej biologiczna córka Marysia.

Panie zwiedziły w Warszawie kilka popularnych turystycznie miejsc, w tym Stare Miasto czy Multimedialny Park Fontann. Następnie odwiedziły studio Dzień dobry TVN i zaraz potem udały się na wycieczkę do Krakowa, skąd przetransportowały się w Tatry. Po jednej z górskich wypraw Wojciechowska dodała kolejny wpis na Instagramie. „Góry od zawsze zajmują ważne miejsce w moim sercu. Musiałam Ją tutaj zabrać ❤ Razem z Kabulą pozdrawiamy z Kasprowego Wierchu”, brzmiał.

Do mediów przedostała się także informacja o tym, że poza turystycznym wymiarem pobytu Kabuli w Polsce, jest też inny - medyczny. Dziewczynka udała się wraz z gwiazdą TVN do lekarza, by zrobić wszystkie najpotrzebniejsze badania. Okazało się, że Kabula będzie potrzebowała naprawy pogłębiającej się wady wzroku. W grę wchodził nawet zabieg chirurgiczny. Czy odbył się on w Polsce? Ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona.

Dziś Kabula jest już w Tanzanii, a Martyna Wojciechowska wyruszyła do kolejnego państwa, w którym czekają ją nagrania Kobiety na krańcu świata. Podróżniczka wielokrotnie zapewniała jednak, że jest z adoptowaną córką w stałym kontakcie, jesteśmy więc pewni, że to nie było ich ostatnie spotkanie. Zobaczcie w naszej galerii jeszcze raz wszystkie zdjęcia z podróży Kabuli do Polski.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?