Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Neilson Barnard/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Will Smith dostał 10-letni zakaz wstępu na ceremonię rozdania Oscarów za spoliczkowanie Chrisa Rocka

Podjęto też decyzję w sprawie odebrania aktorowi statuetki Oscara

Damian Brillowski 9 kwietnia 2022 07:45
Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Nie milkną echa skandalicznego zachowania Willa Smitha podczas ceremonii rozdania Oscarów. Zachowanie aktora oburzyło sporą część społeczeństwa. Pomimo oficjalnych przeprosin, gwiazdor Hollywood i tak został ukarany. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej już wcześniej dała do zrozumienia, że nie akceptuje przemocy. Teraz organizacja podjęła ostateczną decyzję. Jakie konsekwencje poniesie gwiazdor? Czy straci swojego upragnionego Oscara? 

Kariera Willa Smitha legła w gruzach 

Will Smith nie ma ostatnio dobrej passy. Najpierw wyszło na jaw, że jego żona Jada Pinkett Smith przez cztery lata zdradzała go z młodszym o 29 lat raperem. Kiedy aktor dobrotliwe wybaczył żonie romans, okazało się, że jej kochanek zamierza opisać ich miłosne igraszki na kartach książki. Tym samym po raz kolejny upokarzając aktora. 

Reputacja gwiazdora i tak już mocno ucierpiała po tegorocznej gali rozdania Oscarów. To właśnie wtedy w przypływie emocji Will Smith z impetem uderzył w twarz komika Chrisa Rocka, gdy ten stroił sobie niewybredne żarty z łysiny Jady Pinkett Smith, która od lat zmaga się z łysieniem plackowatym. 

Spoliczkowanie Chrisa Rocka przez Willa Smitha stało się tematem numer jeden we wszystkich światowych mediach. Jedni popierali czyn aktora, inni zaś go mocno skrytykowali. W konsekwencji gwiazdor przeprosił prezentera tłumacząc, że jego zachowanie na gali wręczenia Oscarów było „niedopuszczalne” i „niewybaczalne”. Następnie zrezygnował ze swojego członkostwa w Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Czytaj także: Nietypowe małżeństwo z własnymi zasadami. Historia miłości Willa Smitha i Jady Pinkett-Smith

Will Smith, Chris Rock, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Invision/Invision/East News

Will Smith, Chris Rock, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok

Will Smith z 10-letnim zakazem wstępu na kolejne ceremonie wręczenia Oscarów

Dwanaście dni po wręczeniu Oscarów i skandalu jaki wywołał Will Smith na gali, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej w końcu podjęła ostateczną decyzję w sprawie aktora. W piątek rano 54-osobowa rada gubernatorów Akademii spotkała się, aby ustalić jakie konsekwencje powinien ponieść hollywoodzki gwiazdor.

Rada gubernatorów postanowiła ukarać aktora 10-letnim zakazem wstępu na kolejne gale rozdania Oscarów i inne pokrewne imprezy organizowane przez Akademię Filmową. Tym samym pozbywając go możliwości uczestniczenia w najważniejszym wydarzeniu filmowym na świecie. 

Ujawniono również, czy członkowie Akademii odbiorą aktorowi zdobytą w tym roku statuetkę Oscara. Jak się okazuje, organizacja nie ma takich planów. Tłumaczy to tym, że istnieje granica między pracą na ekranie a zachowaniem poza ekranem. W efekcie Will Smith może nadal cieszyć się z upragnionej statuetki Oscara zdobytej za rolę w filmie „King Richard: Zwycięska Rodzina”.

Czy kara wymierzona przeciwko aktorowi jest sprawiedliwa?  

Czytaj także: Oscary 2022: Nie tylko Will Smith i Cris Rock. Oto najciekawsze i najmocniejsze momenty tegorocznej gali

Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?