Wiesław Gołas, 19.04.2013 Warszawa
Fot. STACH ANTKOWIAK/REPORTER
VIVA! Tylko u nas

Wiesław Gołas drugi raz doznał wylewu. Aktor trafił do szpitala

Rok temu mężczyzna miał pierwszy wylew...

Marta Nawacka 4 września 2021 12:56
Wiesław Gołas, 19.04.2013 Warszawa
Fot. STACH ANTKOWIAK/REPORTER

Odtwórca roli Tomka Czereśniaka z uwielbianego niegdyś serialu „Czterej pancerni i pies”, Wiesław Golas, po raz drugi miał wylew. W październiku ubiegłego roku, kilka dni po swoich 90-tych urodzinach, mężczyzna przeszedł pierwszy krwotoczny udar mózgu. Aktor został zabrany do szpitala, gdzie czuwa przy nim żona.

Wiesław Gołas – problemy ze zdrowiem

W październiku 2020 roku Tomek Czereśniak z „Czterech pancernych i psa” skończył 90 lat. Parę dni później miał udar. Po czterech miesiącach jego żona i córka zabrały głos, twierdząc, że mężczyzna czuje się już lepiej, nie traci humoru i zostały my jedynie małe problemy z mówieniem. Wszystko wskazywało na to, że Wiesław Gołas doszedł już do siebie.

W 2008 roku aktor przeszedł także zawał, po którym lekarze nakazali mu dbać o siebie i się oszczędzać. „Nie lubię jeździć, wszystko już zobaczyłem i przeżyłem. Męczy mnie szum, ruch, hałas. Cisza. Teraz jest u mnie czas na ciszę", pisał w książce „Na Gołasa”, posłusznie stosując się do zaleceń medyków. W 2017 roku ponownie miał problemy ze zdrowiem – przez operację żylaków miał problemy z poruszaniem się.

Czytaj też: Wiesław Gołas w wieku 90 lat przeszedł udar

Wiesław Gołas, Warszawa, 20.05.2015, wieczór autorski w kinie Atlantic
Fot. KAROL SEREWIS/East News

Wiesław Gołas, 20.05.2013, Warszawa, wieczór autorski

Wiesław Gołas miał drugi wylew

90-latek ponownie trafił do szpitala, dokąd zabrano go z Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie przebywał tymczasowo, jak informował Super Express. „Jego stan jest poważny, to już drugi wylew”, mówił przyjaciel Wiesława Gołasa, zaś jego żona informowała, że „wszystko w porządku”. Trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia pana Wiesława!  

Zobacz także: Wiesław Gołas: „Nigdy nie myślałem, że będę tak długo żył". Aktor obchodzi 90. urodziny!

Wiesław Gołas z żoną, 23.04.2001 Warszawa, Teatr Wielki, wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2001
Fot. WOJTEK STEIN/REPORTER

Wiesław Gołas z żoną, 23.04.2001 Warszawa, Teatr Wielki, wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2001

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.