kuklinska stockinger
Fot. Fot. Kurnikowski/AKPA
Niezwykłe historie

Wierzyłam, że nasza miłość wszystko zwycięży –  mówi Ewa Kuklińska o związku z Tomaszem Stockingerem

Ewa Kuklińska marzyła o ślubie i dziecku z Tomaszem Stockingerem. On ją rzucił dla innej

Redakcja VIVA! 3 grudnia 2021 12:55
kuklinska stockinger
Fot. Fot. Kurnikowski/AKPA

Ewa Kuklińska i Tomasz Stockinger latem tego roku występowali razem na koncertach: „100 lat w piosence”. Zachwycili publiczność, śpiewali takie przeboje jak „Tyle miłości”, „Seksapil to nasza broń kobieca”, oboje zresztą świetnie śpiewają i tańczą. Pewnie niewielu widzów wiedziało, że kiedyś byli parą przez całe 12 lat. Wydawało się, że bardzo dobrze do siebie pasują. Dlaczego ich związek się nie udał?

Ewa Kuklińska i Tomasz Stockinger byli razem 12 lat

Ewa Kuklińska i Tomasz Stockinger poznali się w 1992 roku. Oboje pracowali wtedy w warszawskim teatrze „Syrena”, grali w jednej sztuce, spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Oboje byli znani. Ewa Kuklińska była jedną z najbardziej utalentowanych polskich tancerek i aktorek. Sztuki estradowej uczyła się w Paryżu, na stypendium francuskiego rządu. Wielbiciele znali ją choćby z filmu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, gdzie śpiewała, że „Każda kobieta to szpieg”. Urodziła się w 1951 roku w Gdańsku, ale całe dzieciństwo spędziła w Pieninach, w Szczawnicy Zdroju. Jej ojciec był lekarzem i dyrektorem uzdrowiska. Jeden z kuracjuszy namówił jej rodziców, by posłali córkę do szkoły baletowej. A był nim słynny znawca muzyki, erudyta  Jerzy Waldorff! Ewa Kuklińska miała wszystko, urodę, talent, świetne wykształcenie i sławę. Gorzej był ze szczęściem w miłości, bo zanim poznała Tomasza Stockingera, miała już za sobą trzy małżeństwa, wszystkie nieudane.

Zobacz też: O Jankowskim mówiono: Miecio od Waldorffa. Oficjalnie był ciotecznym bratem albo młodszym kuzynem

młoda kuklińska
Fot. Ewa Kuklińska była jedną z najładniejszych tancerek i aktorek swojego pokolenia, na zdjęciu 1986 rok. Fot: INPLUS/East News
 

Ewa Kuklińska: nieudane małżeństwa

Jej pierwszy mąż nie powiedział jej, że… ma już żonę. Ewa Kuklińska wyszła za niego jako młodziutka dziewczyna, miała 20 lat. Ślub wzięli w jej rodzinnej Szczawnicy, pan młody był architektem, mieszkał w Paryżu. W podróż poślubną polecieli na Sycylię. Wymarzone wakacje  zakończyły się jednak katastrofą. Okazało się, że jej mąż jest bigamistą. We Francji ma drugą żonę. Ewa była zdruzgotana. Ich małżeństwo w świetle prawa okazało się nieważne, jej zaufanie do niego zrujnowane. Wszystko miało być jak w bajce – miłość, Sycylia Paryż… Był szok, proszki, reanimacja, szpital. Ewa z upokorzenia i wstydu, że tak dała się nabrać, połknęła za dużo tabletek. Jak opowiadała, palił ją wstyd wobec rodziców. Jak to przeżyją? Jakie pytania będą im zadawać kuracjusze, wśród których było mnóstwo artystów z Warszawy? Wydawało się, że ta historia zaważy na jej miłosnych wyborach. Ale w gruncie rzeczy tak się nie stało. W stanie wojennym Ewa Kuklińska wyszła za mąż za pewnego „przystojnego profesora ekonomii”, po zaledwie paru tygodniach znajomości. Okazał się damskim bokserem i pijakiem. Zamalowywała sińce na twarzy. Z trzecim mężem — Holendrem, „uroczym nicponiem” rozwiodła się per procura, gdy zrozumiała, że nie wyleczy go z picia.

Tomasz Stockinger nie miał wtedy za sobą tak burzliwego życia miłosnego. Był mężem Joanny, mieli synka Roberta. Tomasz Stockinger (ur. 1955) pochodzi ze znanej aktorskiej rodziny. Jego ojciec – Andrzej Stockinger był bardzo lubianym aktorem, dobrze też śpiewał. Mama — Barbara Barska zrezygnowała z piosenkarskiej kariery i poświęciła się rodzinie. Tomasz Stockinger zagrał wiele ról, ale najbardziej znany jest z filmu „Znachor” i roli doktora Pawła Lubicza z serialu „Klan”.

Zobacz też: Maryla Rodowicz i František Janeček. To był wielki polsko-czeski romans lat 70.

stocinger z rodziną
Fot. Tomasz Stockinger z żoną Jolantą i synem Robertem, początek lat 2000. fot: Marek Nelken/Studio 69/Forum

Ewa Kuklińska i Tomasz Stockinger: historia miłości

Ewa Kuklińska mówi, że bardzo długo broniła się przed tym uczuciem. Miała obawy przed angażowaniem się w nowe związki, trzymała mężczyzn na dystans. Wiedziała, jaka jest rodzinna sytuacja Tomasza. Ale, jak też wspominała „Tomek potrafi być bardzo czarującym mężczyzna, który jak chce, rozkocha w sobie każdą kobietę". Mówił, że się rozwiedzie, że jest w małżeństwie dla syna, którego niesamowicie kocha. Ona nie naciskała na rozwód, czuła się lepiej z tym, że nie rozbija rodziny, wierzyła jednak, że gdy chłopiec podrośnie, będą razem. Marzyła o ślubie i dziecku.

„Zapewniał, że choć mieszka z żoną, faktycznie od lat nie byli już razem, a kryzys między nimi stale się pogłębiał. Ale był syn, którego Tomek kocha nad życie — i to dla niego w nieskończoność przeciągał tę małżeńską fikcję. Doskonale to rozumiałam — opowiadała aktorka w „Na Żywo”. I dodawała: „Wiedziałam, że rozwód to tylko kwestia czasu, a nasza miłość będzie miała swój happy end”. O ich romansie plotkowała cała Warszawa, niektórzy chodzili nawet specjalnie do teatru Syrena, by zobaczyć parę na scenie. 

Tomasz Stockinger wyprowadzał się z domu i do niego wracał. „Dwanaście lat podziemia i konspiracji”, mówiła po latach Ewa Kuklińska, która „przepłakała wiele nocy, czekając na mężczyznę swojego życia w pustym mieszkaniu”. „Przecież żadna kobieta w podobnej sytuacji nie wytrzymałaby takiego stresu, ukrywania się, udawania przed światem, tylu rozłąk, tęsknoty, krótko mówiąc, tak trudnego związku, gdyby nie wierzyła, że ta miłość zwycięży wszystko i będzie miała swój happy end - tłumaczyła (cytuję za Plotek.pl).

Zobacz też: Wielkie uczucie w cieniu bolesnej tragedii. Historia miłości Seweryna i Elżbiety Krajewskich

kuklinska stockinger koncert
Fot. Ewa Kuklińska i Tomasz Stockinger występują podczas jubileuszu Wojciecha Kępczyńskiego, 2013 rok. Fot: Piętka Mieszko/AKPA

Ewa Kuklińska i Tomasz Stockinger: spotkanie po latach

Tomasz Stockinger rozwiódł się w 2007 roku, ale nie dla Ewy Kuklińskiej, bo miał już wtedy inną Ewę, prawniczkę, z której się zakochał. „Nie będę udawać, że mnie to nie obeszło. Takie rzeczy po prostu bolą. Traci się wiarę w ludzi, w miłość. Ale znalazłam sobie inne cele w życiu”, mówiła Ewa Kuklińska w „Na Żywo”.
Tomasz Stockinger po rozwodzie i nieformalnym 12-letnim związku z Ewą Kuklińską nie związał się z nikim na długo. Mówiono o jego bliższej relacji z aktorką Anną Powierzą i projektantką Dorotą Goldpoint.

Sam aktor złościł się, gdy podejrzewano go o kolejne romanse: „Gdybym chciał pokazać się z partnerką, to bym to zrobił. To moja sprawa z kim śpię: z kotem, czy z trzema koleżankami”, oświadczył w „Twoim Imperium". Ostatnio pokazał się jednak z piękną bizneswoman o imieniu Katarzyna. „Kibicujcie nam”, powiedział do dziennikarzy. Podobno jest romantykiem i ciągle marzy o wielkiej prawdziwej miłości. Ciężko chorował, przeszedł operację serca, ma dzisiaj już dorosłego syna, wnuki. Z Ewą Kuklińską ciągle mają kontakt i jak widać, doceniają nawzajem swoje talenty estradowe i występują razem, co jednak jest jakimś happy endem.

Zobacz też: Tomasz Stockinger nie ukrywa, że jest zakochany! Zabrał nową partnerkę na czerwony dywan

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.