Księżna Kate
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Wiemy, co je - zatrujcie to!” Terroryści z ISIS planowali zamach na księżną Kate!

Kto i dlaczego groził jej śmiercią?!

Gabriela Czernecka 15 stycznia 2019 06:46
Księżna Kate
Fot. East News

Terroryści planowali zamach na księżną Kate! To kolejny członek rodziny królewskiej, któremu grożono w ostatnim czasie. Dwa lata temu zagrożone było życie księcia George'a. W grudniu ubiegłego roku neonazistowskie ugrupowanie Sonnenkrieg Division z Wielkiej Brytanii groziło śmiercią księciu Harry’emu. Teraz podobne groźby padły w kierunku księżnej Kate. Planowano ją otruć! 

Kto grozi śmiercią księżnej Kate?

Wydawałoby się, że księżna Kate jest jedną z najbardziej lubianych osób w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Okazuje się jednak, że są tacy, którym nie podoba się fakt, że Kate Middleton jest członkiem royal family. UK Daily Star udało się właśnie przejąć wiadomości wymieniane między fanatykami grupy ISIS. Ci porozumiewali się na tajnym komunikatorze. Grupa próbowała otruć księżną Kate poprzez dotarcie do sklepu, w którym ta robi zakupy. „Wiemy, co ona je - zatrujcie to!”, głosił podpis pod zdjęciem księżnej z wózkiem zakupowym pod jednym ze sklepów spożywczych. 

Dwa lata temu ta sama grupa próbowała zastraszyć rodzinę królewską poprzez publikację zdjęć księcia George'a. W samym tylko 2017 roku krajem wstrząsnęły dwa zamachy w Londynie i zamach w Manchesterze, zaś władze wciąż utrzymują podwyższony alert antyterrorystyczny. Wówczas fotografię księcia podpisano: „Nawet rodziny królewskiej to nie ominie”.

Teraz znów zamieszczono fotomontaż zdjęcia George'a prezentujące za jego plecami stojącego z nożem mężczyznę. Udostępniono także adres sklepu, w którym Kate robi zakupy i podpisano: „niewierzący”. Źródło UK Daily Star zapewnia, że groźby zostały potraktowane bardzo poważnie: „To obrzydliwy plan próbujący zniszczyć życie Kate oraz zagrozić jej jako matce. To nie są "zwyczajne" twitterowe wpisy, a realne groźby przesyłane sobie przez dżihadystów”, czytamy. 

Czy faktycznie księżnej Kate grozi niebezpieczeństwo?  

księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images

Księżna Kate i książę George
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?