księżna Diana przewidziała własną śmierć
Fot. Anwar Hussein/Getty Images)
króLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Księżna Diana przewidziała własną śmierć: „Planują wypadek mojego samochodu”

List księżnej Diany przez sześć lat trzymany był w tajemnicy...

Gabriela Czernecka 30 czerwca 2021 20:43
księżna Diana przewidziała własną śmierć
Fot. Anwar Hussein/Getty Images)

Księżna Diana przewidziała własną śmierć? Matka księcia Williama i księcia Harry’ego doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że to jak wiedzie swoje życie po rozwodzie z księciem Karolem nie każdemu się podoba. Według ochroniarza Dodiego Al-FAyeda, przeczuwała, że umrze w tragicznych okolicznościach…

Księżna Diana przewidziała swoją śmierć

Śmierć księżnej Diany do dziś rodzi wiele pytań i wątpliwości. Nic dziwnego, że wciąż pojawiają się teorie spiskowe na temat tego, co zdarzyło się pod koniec sierpnia 1997 roku w Paryżu. Dziś za sprawą jutrzejszej rocznicy urodzin księżnej Diany zagraniczne media przypominają, że księżna doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że to, jakie wiedzie teraz życie i jak ogromne zainteresowanie wzbudza jej osoba, nie wszystkim się podoba.

Zobacz: Diana została zamordowana?! Za sprawą nowych informacji powróciła szokująca teoria spiskowa

księżna Diana z Karolem
Fot. AFP/EAST NEWS

Podczas wakacji na jachcie na Morzu Śródziemnym, Dianę poinformowano o tragicznej śmierci projektanta mody, Gianniego Versace. Prywatnie był on przyjacielem księżnej. Nic więc dziwnego, że ta wiadomość mocno wstrząsnęła Dianą. Księżna uczestniczyła nawet w ostatniej drodze projektanta. Według ochroniarza, który przebywał wówczas z Dianą na wakacjach, Lee Sansuma Diana obawiała się, że spotka ją podobny los: „Myślisz, że oni też mi to zrobią”, miała zapytać ochroniarza. 

Księżna Diana przeczuwała, że umrze tragiczną śmiercią

Siedem tygodni po śmierci Gianniego Versace Diana zginęła w tragicznym wypadku w tunelu De l'Alma w Paryżu, ale nie był to pierwszy raz, kiedy Diana wyraziła swoje obawy co do przyszłości, jaka ją czeka: „Zrobią mi to, gdy będę w małym samolocie, w czasie, gdy będę prowadziła samochód albo leciała helikopterem”, miała powiedzieć do projektanta Roberta Devorika. Podobno na miesiąc przed wypadkiem Diana wyznała ojcu Al-Fayeda, że obawia się o własne życie.

Zobacz: Księżna Diana pilnie strzegła jego sekretów aż do śmierci! Po latach sekret kamerdynera na nowo rozgrzał media

Dopiero sześć lat po śmierci księżnej Diany, jej prywatny sekretarz Paul Burrel ujawnił treść listów swej pracodawczyni. Z nich wynika, że księżna podejrzewała rodzinę królewską o planowanie na nią zamachu. List opublikował na swoich łamach magazyn Daily Mirror, który z powodów prawnych, zaczernił nazwisko podejrzanego. „Oni planują wypadek mojego samochodu, awarię hamulców (...), aby Karol mógł się ponownie ożenić”, miała napisać księżna w liście w październiku 1996 roku. 

Podobno trzy tygodnie przed tragicznym wypadkiem księżnej Diany odezwał się do niej astrolog Russel Grant. „Przewidziałem jej śmierć na trzy tygodnie przed roztrzaskaniem się samochodu, którym jechała. Mówiłem, że jej romans z Dodim Al-Faeydem od początku skazany był na niepowodzenie i ostrzegałem, żeby w ten dzień nigdzie z nim nie wyruszała”, mówił w rozmowie z Radio Times. Niestety chwilę po północy, 31 sierpnia 1997 roku samochód z księżną Dianą rozbił się filar tunelu Alma w Paryżu. Miała 36 lat... 

księżna Diana śmierć
Fot. Anwar Hussein/Getty Images)

księżna Diana z Karolem
Fot. AFP/EAST NEWS

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.