Książę George, książę Jerzy, 25.12.2019 rok, Sandringham, Wielka Brytania
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage
O TYM SIĘ MÓWI

Wielka Brytania. Książę George ofiarą zamachu dżihadystów? Wyciekło wstrząsające nagranie

Co dokładnie chcieli zrobić?

Konrad Szczęsny 3 czerwca 2021 13:06
Książę George, książę Jerzy, 25.12.2019 rok, Sandringham, Wielka Brytania
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Te doniesienia wstrząsnęły Wielką Brytania. Jak ujawniono, dżihadyści planowali zamach na księcia George'a. W trakcie śledztwa ujawniono nagrania, w których mówili, jak dokładnie chcieli tego dokonać. Po tym zdarzeniu książę Kate i książę William podwoili swoją ochronę.

Czy książę George wie, że będzie królem?

Jest pierworodnym synem księżnej Kate i księcia Williama oraz zajmuje trzecie miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, zaraz za swoim dziadkiem i ojcem. Książę George przyszedł na świat 22 lipca 2013 roku. Wiadomość odbiła się szerokim echem na całym świecie, zaś dzień później dumni rodzice pozowali z maleństwem na schodach szpitala św. Mary znajdującego się w dzielnicy Paddington w Londynie.

Czy chłopiec, który niebawem będzie obchodził ósme urodziny wie, jaka rola czeka go w przyszłości? Nie! Księżna Kate i książę William opóźniają ten moment tak długo, jak to jest możliwe. Chcą w ten sposób podarować dzieciom namiastkę normalności. 

„Jeśli chodzi o naszą rodzinę, jesteśmy bardzo normalni. Kocham moje dzieci w taki sam sposób, jak każdy ojciec i mam nadzieję, że George kocha mnie tak samo. Będzie jednak czas i miejsce, by wytłumaczyć mu, jaką rolę będzie pełnił. Teraz jest to tylko kwestia utrzymania bezpiecznego, stabilnego środowiska wokół niego i okazywania jak największej miłości”,  powiedział William pytany o najstarszego syna.

Jak się jednak okazuje, z biegiem czasu ukrywanie tej informacji przed następcą brytyjskiego tronu jest coraz trudniejsze. Z pewnością rodzicom nie pomagają medialne doniesienia. Te ostatnie są naprawdę wstrząsające...

Czytaj także: Wielka Brytania. Louis skończył trzy lata, a George... Tak wygląda dziś życie dzieci Kate i Williama

Książę George, książę Jerzy, 07.09.2017 rok, Londyn, Wielka Brytania
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images

Książę George, 07.09.2017 rok, Londyn, Wielka Brytania

Książę George, książę William, 29.09.2016 rok, Victoria, Kanada
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images

Książę George, książę William, 29.09.2016 rok, Victoria, Kanada

Zamach na księcia George'a: szczegóły planu dżihadystów

Jakiś czas temu książę George znalazł się w centrum zainteresowania dżihadystów. Ci radykalni przedstawiciele islamu planowali zamach na następcę tronu Wielkiej Brytanii! Przed olbrzymią tragedią ocaliła świat sprawna interwencja policji.  

Sprawa wyszła na jaw w trakcie procesu Sahayba Abu i obszernie informuje o niej tabloid „New Idea”. Mężczyznę aresztowano w lipcu zeszłego roku. Został uznany za winnego stawianych mu zarzutów, w tym o popełnienie przestępstw terrorystycznych. Miał również namawiać do wzięcia udziału w ataku innych dżihadystów. W trakcie śledztwa policja dotarła do nagrań, z których jasno wynikało, że mężczyzna planował zamach na księcia George'a. W jaki sposób?

Celem ataku była lodziarnia, która mieści się w budynku nieopodal pałacu Kensington. Mężczyźni chcieli otruć następcę tronu Wielkiej Brytanii, wlewając do lodów truciznę. 

„Pójdą kupić lody, a potem najprawdopodobniej ich syn je zje”, słychać w nagraniu, na które powołuje się gazeta.  

Według ustaleń policji, Sahayba Abu nie poprzestał na tych planach. Miał również przekazać organizacji terrorystycznej ISIS znaczące szczegóły, dotyczące szkoły, do której uczęszcza książę George. Mężczyzna zachęcał również członków organizacji do wzięcia udziału w ataku na syna księżnej Kate i księcia Williama. Szczęśliwie, ostatecznie plany te udaremniono. Rodzice 7-latka postanowili jednak po tych doniesieniach podwoić swoją osobistą ochronę. I trudno im się dziwić...  

Czytaj także: Książę George może nigdy nie zostać królem?! Królewski ekspert wyjaśnia, dlaczego

Książę George, książę Jerzy, 12.10.2018 rok, Windsor, Wielka Brytania
Fot. Pool/Max Mumby/Getty Images

Książę George, 12.10.2018 rok, Windsor, Wielka Brytania

Książę George, książę Jerzy, 25.12.2019 rok, Sandringham, Wielka Brytania
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Książę George, 25.12.2019 rok, Sandringham, Wielka Brytania

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.