Halina Skoczyńska wiek, życie prywatne, kariera, dramaty życiowe
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Życie serialowej babci z Rodzinki.pl Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów...

Mimo to nie traciła pogody ducha...

Gabriela Czernecka 4 sierpnia 2020 19:46
Halina Skoczyńska wiek, życie prywatne, kariera, dramaty życiowe
Fot. East News

Była wybitną aktorką serialową, teatralną i filmową. Cała Polska pokochała ją za rolę babci Janiny w serialu Rodzinka.pl. 20 maja 2016 roku zaplanowano premierę spektaklu Twoje i moje w warszawskim Teatrze Ateneum, w którym miała odegrać jedną z ról. Trzy dni wcześniej zmarła. Przyczyną śmierci Haliny Skoczyńskiej był tętniak mózgu. Lekarze do samego końca walczyli o jej życie. Zawsze ciepła, miła, uśmiechnięta. W życiu zawodowym odnosiła sukcesy, ale niewielu wie, że w jej prywatnym życiu nie działo się najlepiej….

Życie Haliny Skoczyńskiej pełne dramatów

„To był tętniak. Hanka nawet nie wiedziała, że go ma. Operacja trwała blisko 12 godzin, lekarze do końca walczyli o jej życie”, wyznał Michał Grudziński, serialowy mąż zmarłej aktorki, który tworzył z nią niezapomniany duet w Rodzince.pl. „Nie jestem w stanie jeszcze w tej chwili uwierzyć w to, co się stało. Tydzień temu zaczęliśmy zdjęcia do kolejnej serii „Rodzinki.pl" i jasnym było, że za chwilę spotkamy się z Haliną na planie [...]. Zawsze bardzo się cieszyła na te nasze spotkania na planie. Była piękną, atrakcyjną kobietą i dbającą o siebie i swoje ”, mówiła Małgorzata Kożuchowska tuż po śmierci Skoczyńskiej w rozmowie z Fakt.pl. 

Miała 62 lat, świętowała 40-lecie pracy artystycznej... Halina Skoczyńska była jedną z aktorek o dość charakterystycznej urodzie, bowiem najczęściej obsadzano ją w roli silnej, niezależnej lub odważnej kobiety. Karierę zaczynała na deskach Wrocławskiego teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego. Chwilę później występowała na deskach teatrów w całej Polsce. Na koncie ma jednak nie tylko genialne role teatralne, ale i filmowe. Wcieliła się w matkę przełożoną w filmie Pawlikowskiego Ida. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Janiny w serialu Rodzinka.pl. I choć na ekranie sprawiała wrażenie pewnej siebie kobiety, to w życiu prywatnym zmierzyła się z wieloma dramatami i przykrymi sytuacjami.

Gdy była na trzecim roku studiów zmarł jej ojciec, chwilę później zachorowała jej matka: „Nie zdążyłam jeszcze się z tym pogodzić, gdy odeszła moja kochana siostra, zaledwie parę lat ode mnie starsza. Ja sama w wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty. Pół roku później rozchorowało się moje jedyne dziecko, a lekarze przygotowywali mnie na najgorsze”, opowiadała w wywiadzie dla Grazii. Na szczęście jedyny syn Haliny Skoczyńskiej, Szczepan, szybko wrócił do zdrowia. Dziś mieszka z żoną w Londynie.

Choć małżeństwo Skoczyńskiej przetrwało problemy zdrowotne syna, to ostatecznie nie przetrwało próby czasu. Tę porażkę aktorka przeżyła bardzo mocno, ale mimo to chętnie wraca wspomnieniami do tamtego okresu swojego życia: „To było wielkie, młodzieńcze uczucie. Nie udało się nam, bo byliśmy za młodzi, zbyt zachłanni na życie. Dziś nie mamy do siebie żalu”, wyznała w wywiadzie dla Rewii. Choć para rozstała się, syn wciąż był dla nich najważniejszy. Aktorka wielokrotnie podkreślała, że to on jest jej największym życiowym sukcesem. Przez lata trudno było jej poradzić sobie z życiowymi dramatami. Przed śmiercią w rozmowie z Expressem Ilustrowanym wyjawiła jednak: „Do wszystkiego, co daje los, podchodzę z pokorą. Dostałam sporo ciosów od życia, ale to porażki nas kształtują”. 

W jednym z ostatnich wywiadów Halina Skoczyńska wyznała, że jest gotowa na miłość: „Gdy mężczyzna kocha kobietę, to kocha ze wszystkimi jej zmarszczkami i bliznami. A gdy nie kocha, to znaczy, że to nie ten mężczyzna albo kobieta powinna popracować nad sobą, niekoniecznie nad zmarszczkami. Prawdziwi mężczyźni nie szukają sobie lalek do zabawy. Jestem wystarczająco stara, żeby wiedzieć, że kocha się człowieka”. Niestety 17 maja 2016 roku poinformowano o jej śmierci.   

Halina Skoczyńska wiek, życie prywatne, kariera, dramaty życiowe
Fot. East News

Halina Skoczyńska
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.