Boa dusiciel
Fot. Adobe Stock
O TYM JEST GŁOŚNO

Dwumetrowy wąż boa dusiciel odnaleziony w piwnicy bloku mieszkalnego!

Policja dokonała przerażającego odkrycia

Weronika Kostyra 20 lipca 2018 16:00
Boa dusiciel
Fot. Adobe Stock

Wciąż nie odnaleziono pytona tygrysiego, którego niemal sześciometrową wylinkę znaleziono 7 lipca nad Wisłą nieopodal podwarszawskiego Konstancina-Jeziorny. Z akcji poszukiwawczej zrezygnowała już straż pożarna, ale kontynuuje ją fundacja Animal Rescue. Tymczasem zupełnie nieoczekiwanie policja otrzymała zgłoszenie o egzotycznym wężu w jednej z piwnic w Jastrzębiu Zdroju. Czy to poszukiwany pyton?

Dwumetrowy boa dusiciel w Jastrzębiu-Zdroju

Na miejscu policjanci zastali w terrarium dwumetrowego boa dusiciela. Odnaleźli go lokatorzy bloku mieszkalnego i przerażeni poinformowali odpowiednie służby. Policja wezwała z kolei specjalistę, który złapał egzotyczne zwierzę i przekazał je do schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju. Teraz trwa ustalanie okoliczności tej niecodziennej interwencji.

Mieszkańcy są przekonani, że gad należał do jednego z ich sąsiadów. Przechowywał on zwierzę w nieodpowiednich warunkach i będzie odpowiadał za naruszenie przepisów ustawy o ochronie przyrody. Jego tożsamość jest znana, ale jeszcze nie został przesłuchany. „Mieszkańcy bali się tego węża, boa dusiciel przebywał przecież po prostu w piwnicy bloku mieszkalnego”, skomentowała rzeczniczka jastrzębskiej policji mł. asp. Bogusława Kobeszko.

Boa dusiciel to najbardziej znany gatunek węża z rodziny dusicieli. Osiąga około 3-4 metry długości i swoje ofiary zabija owijając się wokół nich i dusząc. Następnie połyka je w całości i trawi przez kilka dni, które spędza w ukryciu. Wbrew powszechnej opinii nie jest jednak niebezpieczny dla człowieka, jego pokarm stanowią  małe ssaki, ptaki, płazy, gady. W warunkach hodowlanych karmi się je szczurami, chomikami, świnkami morskimi, królikami i kurczętami. 

Boa dusiciel znaleziony na Śląsku
Fot. slaska.policja.gov.pl

Boa dusiciel znaleziony na Śląsku
Fot. slaska.policja.gov.pl

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?