Książę Andrzej syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„To historia handlu ludźmi” Amerykanka szczerze o kulisach skandalu z udziałem syna królowej

Oskarżenia wobec księcia Andrzeja zniszczą monarchię?

Gabriela Czernecka 3 grudnia 2019 11:43
Książę Andrzej syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images

Amerykanka Virginia Giuffre twierdzi, że gdy miała siedemnaście lat została zmuszona do uprawiania seksu z brytyjskim księciem Andrzejem. Teraz kobieta apeluje do Brytyjczyków, by opowiedzieli się o jej stronie. W szczerym wywiadzie dla BBC Virginia mówi wprost, że to historia handlu ludźmi i tylko ona z ich dwójki mówi prawdę. Czy na naszych oczach upada właśnie brytyjska monarchia?

Skandal z udziałem księcia Andrzeja

Wczorajszego wieczoru stacja BBC wyemitowała wywiad z Virginią Giuffre, która ponownie podtrzymała swoje wcześniejsze twierdzenia. Amerykanka wyznała, że amerykański miliarder Jeffrey Epstein zmuszał ją do uprawiania seksu z jej przyjaciółmi. Jednym z kolegów finansisty miał być książę Andrzej, który mimo wycieku do mediów jego zdjęcia z Virginią, wciąż zaprzecza. Przypomnijmy, że według Giuffre, w 2001 roku została przywieziona do Londynu przez Epsteina.

Stamtąd zabrano ją na spotkanie z synem królowej, księciem Andrzejem. Spotkała się z nim jeszcze w późniejszym czasie w Miami i Nowym Jorku. Jego przyjaciele mieli kazać jej chodzić z arystokratą do łóżka i robić dokładnie to, czego chciał. Ta nie mogła mu odmawiać: „Byłam wypożyczana politykom i naukowcom oraz... rodzinie królewskiej i ludziom, którym po prostu, nigdy byście nie pomyśleli. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym powiedziała „nie”. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym na nich doniosła. Ta 16-letnia dziewczyna po prostu na to pozwoliła”, mówiła Virginia na nagraniu, które jest dowodem w sprawie. 

Kilka dni temu książę Andrzej zdecydował się osobiście zabrać głos w sprawie i udzielił wywiadu, w którym odpiera zarzuty Amerykanki. Niestety robi to bardzo nieudolnie i dziś nikt nie ma wątpliwości, że jego wywiad był wizerunkową katastrową. Eksperci od mowy ciała mówią wprost, że nie dość, że nie okazał żadnej empatii wobec ofiar, to nawet nie wyglądał na skruszonego. Po raz pierwszy w telewizyjnym wywiadzie ujawnił, że jedynie żałuje, że nie zerwał relacji z Epsteinem po tym, jak ten został chwilowo zwolniony z więzienia, gdzie trafił za podejrzenia o pedofilię: „I to właśnie mnie każdego dnia męczy. Bo jest to coś, co nie przystoi członkowi rodziny królewskiej, a przecież my staramy się każdego dnia utrzymywać jak najwyższe standardy i tradycje. A ja zawiodłem. Po prostu”, skomentował w wywiadzie dla BBC.

Książę Andrzej stanowczo odpowiedział: „Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek spotkał tę panią”. Niestety na jego korzyść nie działa… fakt, że do sieci wyciekło jego wspólne zdjęcie z Virginią. Teraz Virignia w rozmowie z  BBC mówi wprost: „On wie, co się wydarzyło. Ja też wiem, co się wydarzyło. Tylko jedno z nas mówi prawdę. Ja wiem, że to ja”, mówi poruszona. „Błagam obywateli Wielkiej Brytanii, by stanęli po mojej stronie, by pomogli mi walczyć, by nie odbierali tego, jakby wszystko było w porządku. To nie jest jakaś plugawa historia seksualna. To historia handlu ludźmi, historia nadużyć. To jest historia waszej rodziny królewskiej”. mówi dla BBC.

Czy skandal z udziałem księcia Andrzeja zniszczy rodzinę królewską? Okazuje się, że Brytyjczycy najbardziej w tej sytuacji współczują nie córkom księcia czy jego byłej żonie, tylko... królowej. W końcu słynie ze swej powściągliwości, rzadko udziela wywiadów i bardzo dba o swój wizerunek. Zachowanie jej ukochanego syna nie jest drobną wpadką i nie jest łatwo wytłumaczyć jego zachowanie. Elżbiecie II nie pozostało nic innego jak odsunąć syna od pełnienia obowiązków jednego z członków rodziny królewskiej.

Zaznaczmy, że jak podano w BBC Panorama, pięć kobiet, które złożyły pozew przeciw Epsteinowi, twierdzi, że Andrzej był świadkiem, jak w posiadłości miliardera robiły one masaże gościom. Prawnik tych pięciu kobiet zapowiedział już wystąpienie do sądu, by ten pozwał syna królowej na przesłuchanie jako świadka, gdy tylko pojawi się na terytorium USA. To oznacza, że jeśli książę nie będzie chciał zeznawać, nie będzie miał wstępu do Stanów Zjednoczonych. 

książę Andrzej
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.