Kobe Bryant z żoną, Vanessa Laine
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Vanessa Bryant dziękuje protestującym w imieniu męża i córki

Żona Kobe Bryanta jest naprawdę poruszona

Sabina Zięba 6 czerwca 2020 09:00
Kobe Bryant z żoną, Vanessa Laine
Fot. Getty Images

Na całym świecie trwają protesty związane z Black Lives Matter oraz brutalnym uduszeniem George'a Floyda. Szczególnie agresywne zamieszki od kilku dni mają miejsce głównie w USA. To właśnie tam ludzie wyrażający swój sprzeciw rasizmowi oraz policji, niszczą napotkane pomniki i miejsca, równocześnie prowokując oficerów. W nawiązaniu do tych wydarzeń teraz odezwała się Vanessa Bryant i... podziękowała protestującym. Za co?

Vanessa Bryant o muralach z Kobe i Gigi

W styczniu tego roku miała miejsce tragiczna katastrofa helikoptera, w której zginął Kobe Bryant z 13-letnią córką Gigi oraz siedmioma innymi osobami. Wówczas ich śmierć poruszyła miliony. Internauci z całego świata okazywali rodzinie koszykarza ogromne wsparcie, a artyści w celu upamiętnienia legendy NBA zaczęli masowo wykorzystywać jego wizerunek. Teraz wiadomo, że choć minęło już kilka miesięcy, nadal nie jest im obojętny.

W większości wielkich miast USA trwają obecnie protesty przeciwko poważnej niesprawiedliwości funkcjonariuszy organów ścigania wobec rasy Afroamerykańskiej, zwłaszcza po śmierci George'a Floyda. Część z nich jest pokojowych, jednak wiele przeradza się w agresywne zachowania i akty wandalizmu.  Niektóre miejsca podczas owych zgromadzeń zostają podpalone czy zniszczone.

Teraz Vanessa Bryant na swoim InstaStory opublikowała fotografie murali Kobe i Gigi na terenie Los Angeles, które przetrwały głośne zamieszki. W związku z tym wyraziła swoją wdzięczność, że dzieła powstałe na cześć jej zmarłego męża oraz córki, zostały nienaruszone. Była naprawdę wzruszona i podziękowała protestującym, że nadal o nim pamiętają i okazują szacunek nawet w tak trudnym czasie.

Też uważacie, że to piękny gest?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kobe Bryant Murals Locations (@kobemural)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rap Trapped (@raptrapped)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.