uzdrowiciel Joao Teixeira de Faria
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Uzdrowiciel zgwałcił i molestował ponad 300 kobiet?! „Chciałam krzyczeć pomocy”

76-latek właśnie trafił do aresztu!

Rafał Kowalski 18 grudnia 2018 10:58
uzdrowiciel Joao Teixeira de Faria
Fot. East News

Aż dziesięć lat – tyle pozostawał bezkarny brazylijski uzdrowiciel Jan od Boga, którego pełne imię i nazwisko brzmi João Teixeira de Faria. 76-latek o światowej sławie chwalił się, że gdy tradycyjna medycyna zawodzi, on daje uzdrowienie pacjentom z całego świata. Według policji i zeznaniom 335 kobiet wiemy jednak, że część chorych była przez znachora molestowana a nawet gwałcona. Mężczyzna czeka na proces.

Skandal z udziałem Jana od Boga

Niepokojące informacje dotyczące zachowania uzdrowiciela pojawiły się w mediach na początku grudnia, kiedy to jedna z brazylijskich telewizji wyemitowała reportaż o znanym na całym świecie lekarzu, który miał krzywdzić swoje pacjentki. Część kobiet była zmuszana do masturbacji, seksu oralnego, inne zostały zgwałcone. Śledczy zebrali zeznania ponad 300 kobiet, które potwierdzają informacje telewizji.

Jedną z ofiar 76-latka była Holenderka, Zahira Lieneke Mous, która cierpiała na depresję. Do znachora zgłosiła się 4 lata temu. „Czekałam w kolejce na konsultację. Byłam ostatnia. Zapytał mnie po co przyszłam. Odpowiedziałam, że mam traumę związaną z przemocą seksualną. Skinął głową a potem usiadł na wygodnym krześle, kazał mi uklęknąć. Moją dłoń przyłożył na swoje krocze i kazał mi się uśmiechać i odczuwać szczęście. Po wszystkim powiedział, żebym podała mu ręcznik i umyła ręce. Jedna z pracownic ośrodka weszła wtedy do pokoju i spojrzała na mnie z pogardą. Chciałam krzyczeć 'pomocy', ale zaniemówiłam", opowiedziała na Facebooku o swoim przypadku.

Inna poszkodowana przedstawiła podobny scenariusz wizyty u Jana od Boga. „Poszłam do niego, ponieważ miałam problem z ręką - straciłam w niej czucie, przez co musiałam zrezygnować z pracy. Byłam podatna na manipulację. Kiedy popatrzyłam w jego oczy, zaczęłam płakać. Wziął moją rękę i położył na swoim kroczu. Czułam się bardzo zakłopotana. Im dłużej na niego patrzyłam, tym mocniej ściskał moją dłoń”, twierdzi anonimowa dla mediów kobieta.

Pacjentka z Holandii podała do wiadomości publicznej jeszcze inne okropne fakty oraz wytłumaczyła, dlaczego przez 10 lat nikt nie zareagował. „On zgwałcił nawet własną córkę, która w tamtym czasie była jeszcze dzieckiem. Działy się okropne rzeczy, a nikt tego nie zatrzymał dlatego, że wielu ludzi zarabiało na tym pieniądze”, twierdzi Mous w materiale TVN 24.

W niedzielę, po kilku dniach poszukiwań uzdrowiciela, policja aresztowała go. 76-latek czeka na proces. Dodajmy, że nie tylko anonimowe osoby korzystały z usług znachora, ale do jego gabinetu trafili też między innymi Shirley Maclaine, prezydenta Peru czy Oprah Winfrey, która nawet nakręciła reportaż o nadprzyrodzonych mocach Jana od Boga. Amerykańska dziennikarka wydała już oświadczenie, w którym napisała, że solidaryzuje się ze wszystkimi poszkodowanymi kobietami. Gwiazda nie miała pojęciach o niedozwolonych praktykach stosowanych przez Jana od Boga. A jego czas na wolności? Wydaje się już policzony. 

(Jan od Boga, pierwszy z lewej)

uzdrowiciel Joao Teixeira de Faria
Fot. Wikipedia CC BY-SA 3.0

uzdrowiciel Joao Teixeira de Faria
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.