Mika Urbaniak, Urszula Urbaniak, Viva! 10/2009
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM SIĘ MÓWI

Urszula Dudziak zdobyła się na piękny gest. Chodzi o jej córkę, która wygrała z uzależnieniem

Mika Urbaniak cierpiała też na afektywną chorobę dwubiegunową

Rafał Kowalski 7 sierpnia 2020 20:51
Mika Urbaniak, Urszula Urbaniak, Viva! 10/2009
Fot. Krzysztof Opaliński

Urszula Dudziak ma wiele powodów, by być dumną z córki. Mika Urbaniak ma koncie wiele sukcesów muzycznych, ale także wygrała walkę z dwoma chorobami. Na początku roku 40-latka przyznała, że najpierw wpadła z uzależnienie od alkoholu, a później walczyła z afektywną chorobą dwubiegunową. Ostatnio mama piosenkarki zdobyła się na piękne wyznanie dotyczące córki.

Urszula Dudziak o córce Mice

Mika Urbaniak wyjawiła w rozmowie z Gazetą.pl, że jako studentka miała problem z alkoholem. Jej rodzice byli zapracowani i nie mieli pojęcia o tym problemie. Dopiero później sprawa się wydała, a piosenkarka podjęła leczenie. Skutecznie.

Niestety zaraz znaleziono u Miki Urbaniak inną dolegliwość – dwubiegunowość. „Zdiagnozowano mnie w 2004 roku, czyli jak miałam 24 lata, rok po tym, jak odstawiłam alkohol. Ale sygnały, że coś jest nie tak, pojawiały się już wcześniej. Widzę to, gdy czytam swoje pamiętniki z czasów nastoletnich”, mówiła wokalistka w styczniu 2019 roku.

Dobra terapia i leczenie farmakologiczne sprawiły, że dziś córka Urszuli Dudziak czuje się bardzo dobrze. „Opowiadam o swojej chorobie nie dlatego, żeby zrobić z siebie ofiarę, to nie jest smutna historia. To opowieść, która ma dać nadzieję i uświadomić, że może się tak zdarzyć, że córka sławnych ludzi, w cywilizowanym kraju, przez kilka lat cierpi w samotności”, tłumaczyła swoją decyzję Gazecie.pl.

Z kolei kilka dni temu na Instagramie miał miejsce live, w którym udział wzięły Mika Urbaniak i Urszula Dudziak. To właśnie tam miłośniczka jazzu wypowiedziała słowa, na które zasługuje każde dziecko… „Masz fajne poczucie humoru, do tego masz inteligencję – którą masz po mnie. [...] Ty fajnie podchodzisz do swojego problemu i masz kontrolę nad tym. To jest najważniejsze, żeby wiedzieć, co się dzieje. Jak się skupimy na plusach, te minusy zaczną blednąć”, mówiła Urszula Dudziak.

Nie jest tajemnicą, że problemy zdrowotne psuły relacje znanych mamy i córki. Życzymy, by ich wielka miłość pozostała już na zawsze w stanie nienaruszonym. 

Mika Urbaniak, Urszula Urbaniak, Viva! 10/2009
Fot. Krzysztof Opaliński

Mika Urbaniak, Urszula Urbaniak, Viva! 10/2009
Fot. Krzysztof Opaliński

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.