Fot. East News
URODZINY GWIAZD

Wielka ikona show-biznesu kończy 75 lat! Dzisiaj urodziny Barbry Streisand. Zobacz, jak się zmieniła

Sabina Zięba 24 kwietnia 2017 15:30
Fot. East News

Barbra Streisand to najwyżej notowana artystka solowa rankingu sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Przez lata swojej działalności artystycznej stała się światową ikoną. Niektóre źródła podają, że w sumie sprzedała... 245 milionów płyt! Co o niej wiemy?

Polecamy też: Kto jest winny śmierci Prince'a? Właśnie opublikowano dokumenty sądowe!

Wokalistka urodziła się 24 kwietnia 1942 roku na Brooklynie w Nowym Jorku, jako córka nauczyciela i szkolnej sekretarki. Niestety, gdy miała roczek jej ojciec zmarł, a rodzina pogrążyła się w ubóstwie, z którego wyszła, gdy jej matka ponownie wyszła za mąż. Wokalistka mając 17 lat zaczęła występować w klubach nocnych, m. in. w najpopularniejszym wówczas klubie gejowskim The Lion. Rok później zmieniła swoje imię z "Barbara" na "Barbra". W 1961 roku po raz pierwszy wystąpiła w telewizji w programie The Tonight Show i wówczas rozpoczęła się jej poważna kariera. Pierwszy kontrakt z wytwórnią Columbia Records podpisała w 1962 roku. Miała wtedy 20 lat, a jej debiutancki album zdobył dwie nagrody Grammy i status złotej płyty w USA. Następnie w 1963 roku wyszła za aktora Elliotta Goulda, któremu urodziła w 1966 roku swojego jedynego syna, Jasona. Jest on obecnie amerykańskim aktorem, a swój debiut miał u boku matki w 1972 roku w filmie "Jak się zabawić?", który okazał się klęską komercyjną, mimo pozytywnych recenzji gry aktorskiej Streisand. Wokalistka równocześnie występowała w przedstawieniach na Broadwayu i londyńskim West Endzie oraz wydawała kolejne albumy. W 1968 roku Barbra została nagrodzona Złotym Globem i Oscarem, jako Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, za ekranizację przedstawienia "Zabawna dziewczyna". Obchodząc 27. urodziny, miała już na swoim koncie wszystkie najważniejsze nagrody - Oscara, Emmy, Grammy i Złotego Globa.

Polecamy też: Córka Madonny szokuje! Czy za wszelką cenę chce być jak sławna matka?

W kolejnych latach nadal rozwijała się aktorsko, by w latach 80. osiągnąć największy sukces. Jej album "Guilty" pokrył się pięciokrotną platyną i nadal pozostaje największym bestsellerem w całym jej dorobku artystycznym. W latach 90. zadebiutowała jako reżyser filmem "Książę przypływów", który okazał się hitem i zdobył siedem nominacji do Oscara. Następnie wyruszyła w trasę koncertową, która przyniosła... 50 mln dolarów zysku! W 1998 roku ponownie wyszła za mąż, tym razem za aktora Jamesa Brolina. Po dłuższej przerwie od aktorstwa powróciła na wielki ekran w 2004 roku w komedii "Poznaj moich rodziców", gdzie zagrała z Benem Stillerem i Robertem DeNiro, a 6 lat później w kontynuacji także z Jessicą Albą.

Fot. East News

Polecamy też: Ryan, Zellweger, Kidman - walcząc o młodość zostały ofiarami botoksu. Zobacz, jak się zmieniły!

Barbra Streisand ciągle pozostaje jedyną artystką na świecie, której przez sześć kolejnych dekad udało się umieścić album na pierwszym miejscu listy sprzedaży Billboard. W sumie wydała 53 złotych, 31 platynowych i 14 multiplatynowych krążków.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.