O NIEJ JEST GŁOŚNO!

Urodziła się z poważną chorobą, więc amputowali jej nogi. Została modelką! 

Poznajcie historię Daisy!

Monika Katarzyna Krupska 19 sierpnia 2018 10:28

O tej niezwykłej historii piszą wszystkie zagraniczne i polskie media! Siedmioletnia Daisy z Wielkiej Brytanii urodziła się z bardzo rzadką i poważną chorobą. Nie mając wyjścia rodzice zdecydowali się na amutację obu nóg dziewczynki. Jak to na nią wpłynęło? 

Historia Daisy 

Daisy-May urodziła się z chorobą zwaną hemimelią strzałkową. To wada wrodzona, która objawia się brakiem części lub całości kości strzałkowej w nodze. U dziewczynki w jednej nodze kość strzałkowa w ogóle się nie wykształciła, natomiast w drugiej zaledwie fragment. 

Choroba u Daisy postępowała dość szybko. Objawiała się zaburzeniami równowagi i mobilności. Widząc, jak bardzo wpływa to na rozwój dziecka, rodzice zdecydowali, że najlepszym wyjściem będzie amputacja obu nóg Daisy poniżej kolan. 

Brytyjka po operacji otrzymała protezy, na których szybko nauczyła się nie tylko chodzić, ale i skakać! Chcąc pochwalić się efektami córki dumna mama założyła dziewczynce konto na Instagramie, gdzie umieszczała jej zdjęcia. To skierowało na Daisy-May uwagę domów mody, co szybko zaowocowało pierwszymi kontraktami! Dziś Brytyjka podbija świat dziecięcego modelingu. Na swoim koncie ma np. kontrakt z agencję Zeebedee Management!

Zobaczcie zdjęcia Daisy w naszej galerii! Myślicie, że siedmiolatka ma szansę na wielką karierę?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.