dzieci-powrot-do-szkoly-2020
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Uczniowie nie wrócą jednak 1 września do szkół? Nauczyciele nie wykluczają strajku!

Przedstawiono konkretne postulaty

Rafał Kowalski 19 sierpnia 2020 08:57
dzieci-powrot-do-szkoly-2020
Fot. Adobe Stock

Coraz więcej informacji na temat strajku nauczycieli, który miałby zacząć się 1 września pojawia się w sieci. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz przekazał mediom, że będzie wspierał wszystkich kolegów i koleżanki, którzy nie chcą wracać do stacjonarnej pracy. Duża grupa pedagogów obawia się o swoje zdrowie ze względu na koronawirusa…

Sławomir Broniarz o możliwym strajku nauczycieli

Już 24 sierpnia odbędzie się spotkanie nauczycieli z różnych stron Polski. To właśnie podczas niego zostaną podjęte decyzje o tym, czy pedagodzy będą strajkować na chwilę przed 1 września. Powód? Nie jeden, a kilka. „Chcemy, by kadra nauczycielska była poddawana obowiązkowym testom na obecność koronawirusa. Nauczyciele muszą również zostać wyposażeni w niezbędną ilość środków ochrony osobistej”, mówił Money.pl Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Sławomir Broniarz dodał też, że rządzący w ogóle nie pamiętają o najstarszych pedagogach. Nauczyciele chcieliby, by najbardziej narażone na koronawirusa osoby 60+ mogły wymagać od uczniów noszenia maseczek podczas swoich lekcji. „Rządzenie Polską jest wielkim zaszczytem, ale też odpowiedzialnością. Minister edukacji skupił się tylko na rządzeniu, a odpowiedzialności żadnej ponosić za swoje decyzje już nie chce”, powiedział przedstawiciel polskich pedagogów.

Na jego Twitterze pojawił się jeszcze bardziej dosadny wpis. „2.5 mln nowych ławek, 2 mln testów dla nauczycieli,11 mln masek dziennie dla szkół. Tyle że we Włoszech! A co u nas panie ministrze? To nie może być zadanie dyrektorów szkół? To chodzi o zdrowie i życie uczniów, nauczycieli i pracowników szkół”, czytamy na koncie Sławomira Broniarza.

Czy dzieci wrócą do szkół na początku września? Czekamy na kolejne komunikaty nauczycieli. 

Czy dzieci wroca do szkoly 1 wrzesnia 2020?
Fot. Adobe Stock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.