Uczestnik The Voice Senior Krzysztof Kiljan
Fot. Youtube screen
WSPOMNIENIE

Nie żyje uczestnik The Voice Senior. Prowadząca program żegna go w poruszających słowach

Kazimierz Kiljan miał 72 lata...

Gabriela Czernecka 12 lutego 2020 08:02
Uczestnik The Voice Senior Krzysztof Kiljan
Fot. Youtube screen

Uczestnik The Voice Senior nie żyje. O śmierci Kazimierza Kiljana poinformowano na oficjalnych stronach w social mediach programu. Prowadząca program Marta Manowska, pożegnała go w poruszających słowach. 

The Voice Senior: Kazimierz Kiljan nie żyje

Nie żyje Kazimierz Kiljan - taką informację podano wczorajszego wieczoru na facebookowym profilu programu The Voice Senior. Był jednym z uczestników pierwszej edycji muzycznego programu, w którym występujących oceniali Andrzej Piaseczny, Urszula Dudziak, Alicja Majewska i Marek Piekarczyk. Kazimierz Kiljan zachwycił jurorów show podczas Przesłuchań w ciemno. Wówczas wykonał utwór „Gdzie się podziały tamte prywatki” i... trafił do drużyny Marka Piekarczyka. W trakcie programu wykonał m.in. utwory „Dzień jeden w roku” czy „Raindrops Keep Fallin' on My Head”. 

A jaki prywatnie był Kazimierz Kiljan? Uczestnik The Voice Senior był emerytowanym taksówkarzem, pochodził z Nowego Dworu Mazowieckiego. Szybko zainteresował się śpiewem - zarabiał występując na dancingach i weselach. Miał nawet własny zespół Drinking Stones, założony w 1962 roku funkcjonował nieprzerwanie do dzisiaj. Kazimierz Kiljan przekazał pasję do śpiewania swojemu synowi, który jest dziś profesjonalnym muzykiem.

Niestety 11 lutego 2020 roku poinformowano o śmierci uczestnika programu. Kazimierz Kiljan miał 72 lata. „Kaziu, będziesz zawsze w naszych sercach. Nie zapomnimy Cię i Twoich występów na naszej scenie”, napisała produkcja programu. W poruszających słowach pożegnała uczestnika The Voice Senior także Marta Manowska, prowadząca show: „Kaziu kochany, spoczywaj w pokoju. Dziękuje za rozmowy, za Twoja radość, za ten taniec i Ty wiesz za co jeszcze. Obiecuję! Postaram się”, napisała. Rodzinie i najbliższym pana Kazimierza składamy wyrazy głębokiego współczucia.  

Uczestnik The Voice Senior Krzysztof Kiljan
Fot. Youtube screen

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.