Fot. Instagram/ @turiapitt
O TYM SIĘ MÓWI

Ocalała z pożaru, przeszła 200 operacji, amputowano jej palce. Historia Turii Pitt porusza... 

Dziś jest szczęśliwą żoną, mamą i trenerką motywacyjną

Olga Figaszewska 17 lipca 2021 15:54
Fot. Instagram/ @turiapitt

Turia Pitt dziś jest motywacją i inspiracją dla wielu kobiet. Kilka lat temu przeżyła prawdziwą tragedię. Nie zdawała sobie sprawy, że udział w utramaratonie zmieni jej życie na zawsze. Turia znalazła się w centrum pożaru. Była w krytycznym stanie. Doznała poparzenia ponad 60 procent powierzchni ciała, a lekarze nie dawali jej dużych szans. Cudem przeżyła. Kobieta przeszła długą drogę. Dziś jest szczęśliwą mamą i żoną. Wciąż stawia przed sobą kolejne wyzwania. Jej historię na swoim Instagramie opisała w zeszłym roku Martyna Wojciechowska.

Poruszająca historia Turii Pitt

,,KAŻDA Z NAS JEST PIĘKNA! Czy umiemy to dostrzec?", zapytała Martyna Wojciechowska i przytoczyła historię silnej, inspirującej i motywującej kobiety. W 2011 roku jej życie pięknej 24-latki zatrzymało się.   

Turia Pitt brała udział w 100-kilometrowym maratonie w Kimberley w Australii. Na trasie wybuchł pożar, a dziewczyna wraz z kilkoma innymi osobami utknęła w wąwozie. Miała ciężkie obrażenia ciała. Twarz, ręce, ramiona, nogi były poparzone.  

,,Trasa przebiegała przez teren zagrożony pożarem, jednak organizator nie zdecydował się na wyznaczenie nowej i nie poinformował zawodników o ryzyku. Turia przebiegała przez busz, kiedy wybuchł pożar. Ogień otoczył ją błyskawicznie i odciął drogę ucieczki. Cudem wyszła z pożaru żywa, ale ponad 60 procent Jej ciała uległo poparzeniu, a lekarze byli ostrożni w rokowaniach, czy przeżyje", napisała w grudniu 2020 roku Martyna Wojciechowska. 

Turia przeszła ponad 200 operacji, amputowano jej palce... Ciało kobiety pokryte jest grubymi bliznami. Jej twarz została zniekształcona. Przez większość czasu nosiła maskę, która miała pomóc w wygładzeniu blizn. Ale Turia podkreśla, że piękno jest wewnątrz każdego człowieka. Sama przeszła długą drogę, by zaakceptować zmianę swojego wyglądu. 

,,Przez 2 lata musiała chodzić w specjalnej masce ochronnej. Ściągnęła ją w programie na żywo i powiedziała: „Już jej nie potrzebuję. To wiadomość dla wszystkich kobiet: PEWNOŚĆ SIEBIE TO PIĘKNO”, cytuje jej słowa podróżniczka. 

Turii udało się odnaleźć siłę i szczęście. Przez cały czas miała przy sobie ogromne wsparcie. Ukochany chłopak, a dziś mąż nie odstępował jej na krok. „Przyciągnęła mnie jej dusza i charakter. Jest jedyną kobietą, która zawsze będzie wypełniać moje sny”, mówił w jednym z wywiadów Michael. To jego miłość pomogła jej przetrwać najtrudniejsze momenty i dodawała sił. „Kiedy patrzę w lustro widzę, tak jak i Michael, piękną dziewczynę, bo tak jak on wiem, że piękno bierze się z wnętrza. Definiuje nas to, kim jesteśmy, a nie to, jak wyglądamy”, mówiła Turia. 

Turia Pitt dziś. Życie prywatne, zdjęcia

Dziś Turia jest mamą, trenerką motywacyjną, która stara się inspirować tysiące ludzi na całym świecie. ,,Dlaczego miałabym marnować moją energię na rozpamiętywanie wydarzenia, które już miało miejsce w moim życiu, skoro mogą skupić ją na tym, jak zmieniam moje życie?", pytała.

Cieszy się każdą chwilą spędzoną z najbliższymi. Macierzyństwo jest jej najważniejszą rolą. „Nie każda kobieta na świecie ma możliwość doświadczenia bycia matką. Ja nią jestem i przechodzę rodzicielską podróż z moim najlepszym przyjacielem”, podkreślała. 

CZYTAJ TEŻ: Kobieta kameleon, która zna swoją wartość. Niezwykła historia Lindy Evangelisty 

Turia pozostawiła za sobą traumatyczne przeżycia i dziś spełnia kolejne marzenia. ,,Nie zatrzymała się. Ukończyła Ironmana, opłynęła łodzią Polinezję Francuską i napisała kilka książek. Zajrzyjcie koniecznie na jej konto i złapcie dobrą energię i ciepło, które od Niej bije", zaapelowała Martyna Wojciechowska. 

Jej historia porusza. Zachwycała się nią sama Angelina Jolie oraz niemal milion internautów, którzy obserwują 33-latkę na Instagramie... I trudno się temu dziwić!  

TAGI #historia

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.