Trzecia ciąża Kate bez tajemnic!

Gabriela Czernecka 22 kwietnia 2018 16:45

Płeć dziecka księżnej Kate, termin porodu, a nawet imię! Trzecie dziecko księcia Williama to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Kiedy i gdzie przyjdzie na świat royal baby nr 3? Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama od momentu podania tej informacji w mediach wciąż jest numerem jeden. Już kilka dni temu pisano, że księżna Kate urodziła, ale szybko okazało się, że to tylko plotki. By zaspokoić ciekawość wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej zebraliśmy wszystkie informacje w jednym miejscu. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o trzeciej ciąży księżnej Kate!

Trzecia ciąża księżnej Kate: termin porodu

Gdy księżna Kate zaszła w  trzecią ciążę zwróciły się ku niej oczy całego świata. Uwagę od zaokrąglonego brzuszka próbowała odwrócić nową fryzurą, ale niewielu dało się na to nabrać. Losy członków brytyjskiej rodziny królewskiej śledzą fani na całym świecie, nikogo nie dziwi więc, że para chce jak najwięcej szczegółów dotyczących kolejnej ciąży zatrzymać dla siebie.

Kiedy urodzi księżna Kate?

Książę William i księżna Kate co jakiś czas podają do wiadomości mediów kolejne informacje dotyczące następnego potomka. Trzecie dziecko księżnej Kate przyjdzie na świat lada dzień. Termin porodu Kate miała wyznaczony na kwiecień 2018 roku. Dokładna data porodu dziecka Kate nie została podana do mediów, ale brytyjskie magazyny od kilku dni sugerują, że Kate urodzi 20-23 kwietnia, czyli lada dzień! 

Mówiono, że para nie chce, by w tym czasie pod szpitalem lub Pałacem Kensington koczowali paparazzi, stąd nie informowanie o terminie porodu. Książęca para chce choć minimalnie  zapewnić sobie prywatność w tym czasie. Czy im się to uda? Wątpliwe, bowiem pod szpitalem już do kilku dni pojawiają się dziennikarze i fani brytyjskiej rodziny królewskiej.

Trzecia ciąża księżnej Kate: miejsce porodu

Wiadomo, że trzeci potomek księcia Williama i księżnej Kate przyjdzie na świat w 20-23 kwietnia 2018 roku w szpitalu św. Marii w Paddington. To ten sam szpital, w którym na świat przyszli książę George i księżniczka Charlotte. Tutaj, swoich synów Williama i Harry’ego, rodziła także księżna Diana.

Niedawno pojawiły się jednak plotki, że księżna Kate tym razem postanowiła urodzić w warunkach domowych. Podobno to było od samego początku jej marzenie, by urodzić w ciszy i w spokoju we własnym domu. Mówiono, że jeśli te informacje się potwierdzą, księżna Kate urodzi w Pałacu Kensington lub w rodzinnej posiadłości Sandringham w Norfolk.

Brytyjska rodzina królewska oficjalnie zdementowała jednak te plotki i podała, że Kate urodzi w Klinice Lindo. Jak będzie wyglądał poród księżnej Kate? Dość nietypowo. Już przy poprzednich dwóch porodach księżną Kate i jej dziećmi opiekowało się 20 osób! Tak będzie i tym razem.

Gdzie urodzi księżna Kate? Klinika Lindo

Zanim jednak pielęgniarze, położne i asystenci rozpoczęli współpracę z brytyjską rodziną królewską zostali zaproszeni na zapoznawczą herbatkę na dworze. Od tego momentu szanowne grono co miesiąc spotyka się w pałacu, by dokładnie monitorować stan zdrowia księżnej Kate (tak było również w przypadku poprzednich książęcych dzieci, George'a i Charlotte).

Wśród 20 wybrańców, który nadzorują przebieg trzeciej ciąży Kate znaleźli się najlepsi w branży położnicy, pracownicy opieki, pielęgniarki, pediatrzy oraz pracownicy laboratoriów. Wymagano od nich jednak nie tylko obecności i zaprezentowania umiejętności zawodowych. Na trzy miesiące przed rozwiązaniem każda osoba obecna przy porodzie księżnej Kate musiała zaprzestać... picia alkoholu! 

Trzecia ciąża księżnej Kate: hypnoporód

Po trudnych początkach trzeciej ciąży (przypominamy, że Kate Middleton cierpi na hyperemesis gravidarium), w stu procentach zasługuje na pobyt w luksusowych apartamentach kliniki Lindo. Przy poprzednich dwóch ciążach księżna Kate zdecydowała się na tradycyjną technikę porodową. Jak podaje Sunday Times tym razem księżna Cambridge postanowiła spróbować nowej techniki, tzw. hypnobirthing. 

Co to jest „hipnoporód”? To zestaw technik relaksacyjnych, który ma ułatwić kobietom poród. Jak podaje Baby Center, umysł kobiety podczas porodu podświadomie uwalnia hormony stresu, przez co organizm wchodzi w stan walki lub obrony. To prowadzi do zaciśnięcia mięśni, przez co cały proces staje się bolesny. Podczas hypnobirthingu kobieta poddawana jest różnym technikom relaksacyjnym, które wywołują u niej hormony szczęścia, przez co rozluźniają się mięśnie.

Czy księżna Kate podda się hipnozie podczas porodu?

Dzięki temu kobieta w ciąży czuje mniej bólu i cały poród przebiega łagodniej.  Aby jednak móc skorzystać z tzw. techniki hipnotycznej relaksacji podczas porodu, jeszcze w czasie ciąży należy rozpocząć naukę wchodzenia w taki stan autohipnozy.

Co ciekawe, Kate ma już doświadczenie w pewnym aspekcie tej metody. Gdy była w ciąży z księciem George'm pomocy udzielała jej doule, czyli wykształcona i doświadczona w macierzyństwie kobieta, której zadaniem jest udzielanie wsparcia kobiecie rodzącej.  Czy księżna Kate podda się hipnozie podczas porodu?

Na razie te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej, ale jak podaje RadarOnline, położne londyńskiego szpitalu przeszły już specjalne szkolenie z tej metody.

Trzecia ciąża księżnej Kate: płeć

Odkąd księżna Kate i książę William oficjalnie ogłosili, że spodziewają się trzeciego dziecka, media nieustannie prześcigają się w domysłach dotyczących płci i imienia kolejnego potomka. Jak na razie nie wiadomo, jakiej płci jest trzecie dziecko Kate i Williama. Para tę wiadomość postanowiła na razie zachować dla siebie. Brytyjska prasa snuje jednak domysły.

Płeć trzeciego dziecka księżnej Kate: chłopiec czy dziewczynka?

Początkowo mówiono, że księżna Kate urodzi dziewczynkę, później pojawiły się doniesienia, że tak naprawdę rodzina królewska spodziewa się... bliźniąt! Teraz mówi się, że swoimi ostatnimi stylizacjami księżna Kate świadomie przekazuje pewną wiadomość. W ostatnich dniach Kate Middleton pojawiała się w niebieskich stylizacjach - czy to płaszczyk czy sukienka - kolor pozostawał ten sam, niebieski.

Dla wielu była to informacja, że księżna Kate spodziewa się chłopca, ale dla fanów brytyjskiej pary książęcej nie mamy dobrych wieści. To nie są potwierdzone informacje, bowiem według znawcy barw, Garvina Evansa, pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku, matki ubierały synów na różowo, a dziewczynki na niebiesko, by były bardziej… kobiece! Na wiadomość, czy księżna Kate spodziewa się dziewczynki, chłopca czy bliźniąt musimy jeszcze poczekać.

Trzecia ciąża księżnej Kate: imię dziecka

Skoro jak na razie nie wiadomo, jakiej płci jest trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama, nie można stwierdzić, na jakie imię zdecyduje się książęca para. Mimo to agencje bukmacherskie w Wielkiej Brytanii przyjmują zakłady.

„Regułą jest nadawanie tych samych imion co kilka pokoleń, dlatego tak trudno jest spotkać księżniczkę Chardonnay czy księcia Wayne’a. W zakładach na razie prowadzą tradycyjne imiona: Alice (jeśli urodzi się dziewczynka) i Albert (jeśli urodzi się chłopiec)”, zdradziła Jessica Bridge, przedstawicielka jeden z agencji buckmacherskich w rozmowie z Newshub. Pozostałe imiona, które pojawiają się w zakładach to Victoria, Elizabeth, James, Arthur, Henry i Philip. Ostatnimi czasy popularność zyskało także imię Mary.

Jak będzie miało na imię trzecie dziecko Kate i Williama?

Czy te nadzieje się potwierdzą? Zarówno imię Alice, jak i Albert pojawiały się w rodzinie królewskiej już kilka razy. Matka księcia Filipa oraz jedna z ciotek królowej Elżbiety nosiły imię Alice, z kolei ojciec królowej, król Jerzy VI, naprawdę miał na imię Albert. Jak twierdzą bukmacherzy, przy takim zapotrzebowaniu przynajmniej jedno z tych imion na pewno zostanie użyte.

Trzecie dziecko księżnej Kate: chrzestni

Podobno, księżna Kate na matkę chrzestną rozważa Meghan Markle, przyszłą żonę księcia Harry'ego. To dość zaskakujące wieści, biorąc pod uwagę, że w mediach często pojawiały się informacje, że panie za sobą nie przepadają. Jak podaje informator Woman's Day jest wręcz odwrotnie: „Księżna Kate i Meghan Markle nawiązały siostrzaną więź i to jej sposób na pokazanie światu jak bliskie stały się sobie w ciągu kilku miesięcy”.

Na ojca chrzestnego podawano m.in. księcia Harry'ego, ale te informacje nie zostały potwierdzone. W końcu zwykle rodzicami chrzestnymi książęcych dzieci zostają osoby, zaliczane do ścisłego grona brytyjskiej rodziny królewskiej.

Czy Meghan Markle zostanie matką chrzestną trzeciego dziecka Kate?

Tak było choćby w przypadku księcia George'a, który otrzymał aż siedmioro rodziców chrzestnych, którymi są m.in. przyjaciele Kate i Williama. Wśród nich są: Zara Tindal (żona kuzyna księcia Williama) oraz przyjaciele pary: Olivier Baker, Emilia Jardine -Paterson, Earl Grosvenor, Jamie Lowther-Pinkerton, Julia Samuel i William van Cutsem.

Podobnie było w przypadku księżniczki Charlotte, która ma pięcioro rodziców chrzestnych i podobnie jak jej brat, spośród dalszej. Są to: kuzynka księcia Williama Laura Fellowes, kuzyn księżnej Kate Adam Middleton oraz przyjaciele rodziny królewskiej: Thomas van Straubenzee, Sophie Carter i James Meade. 

Czy Meghan Markle zostanie matką chrzestną trzeciego dziecka Kate? Bardzo możliwe. Prawdopodobnie para poda tę informację tuż przed rozpoczęciem samego chrztu. Tak było w przypadku Geroge'a i Charlotte.

Trzecie dziecko Kate i Williama: Jak wychowują swoje dzieci?

Księżna Kate i książę William postanowili zerwać z kontynuowaniem tradycji brytyjskiej rodziny królewskiej. Na przekór zasadom, i samej królowej Elżbiety II, książęca para nie zamierza pozbawiać swoich pociech dzieciństwa. Charlotte i George'a wychowują według własnych zasad. Podobnie będzie z trzecim dzieckiem księżnej Kate.

Choć dzieci Kate i Williama mają i mogłyby mieć wszystko, czego zapragną, nie są rozkapryszonymi maluchami. Rodzice ich nie rozpieszczają,  za to pokazują, jak wygląda normalne życie. Co prawda, uczą ich twardych zasad dworskiej etykiety, ale wciąż pozwalają im być po prostu dziećmi. W przeciwieństwie do wychowania, do jakiego przyzwyczajona jest królowa, Kate i WIlliam chętnie okazują dzieciom czułość. Publicznie je przytulają i rozmawiają z nimi, nie wstydząc się tego. 

To nie do końca pasuje królowej, ale ta zaakceptowała decyzję młodych rodziców. Jak na razie pozostaje nam poczekać na kolejne informacje dotyczące trzeciego dziecka księżnej Kate. Czy przewidywania internautów okażą się prawdziwe? Zobaczymy!  

1/9
Stylizacje ciążowe księżnej Kate, księżna Kate w ciąży, księżna Kate i książę William w Szwecji
Copyright @East News
1/9

2/9
Kate Middleton, księżna Kate, sekret idelanej cery
Copyright @East News
2/9

3/9
Kate Middleton, księżna Kate, sekret idealnej cery
Copyright @East News
3/9

4/9
Stylizacje ciążowe księżnej Kate, księżna Kate w ciąży, księżna Kate i książę William w Szwecji
Copyright @East News
4/9

5/9
Książę George, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William N MOBILE
Copyright @Getty Images
5/9

6/9
Księżna Kate w czerwonym płaszczu
Copyright @East News
6/9

7/9
Szczegóły porodu księżnej Kate
Copyright @East News
7/9

8/9
Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
8/9

9/9
Księżna Kate zaręczynowa stylizacja
Copyright @East News
9/9

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.