O TYM SIĘ MÓWI

Martyna Wojciechowska adoptowała drugie dziecko! To kolejna dziewczynka z Tanzanii!

Podróżniczka buduje też dom dla albinosów...

Rafał Kowalski 9 grudnia 2018 11:50

Cztery lata temu Martyna Wojciechowska zaadoptowała Kabulę, bohaterkę programu Kobieta na krańcu świata, która choruje na albinizm. Tam, gdzie Kabula mieszka niestety jest to jednoznaczne z pewnego rodzaju wyrokiem. Miejscowa ludność Tanzanii wierzy bowiem, że eliksiry z kawałków ciał osób cierpiących na bielactwo przynoszą powodzenie. Na szczęście dziś życie Kabuli jest już pełne spokoju.

Martyna Wojciechowska o nowym życiu Kabuli

Z dzisiejszego programu Kobieta na krańcu świata dowiedzieliśmy się, że dzięki widzom telewizji TVN udało się zebrać 100 tysięcy złotych dla Kabuli. Dzięki tym środkom dwudziestolatka może uczyć się w prywatnej tanzańskiej szkole, gdzie jest bezpieczna i kształci się na prawniczkę.

Kilka tygodni temu Kabula odwiedziła Polskę. W trakcie wizyty dziewczynka poznała córkę Martyny Marysię a także jej mamę. Podróżniczka zabrała Kabulę do telewizji śniadaniowej, na warszawskie Stare Miasto, a także w polskie góry. Te wycieczki sprawiły, że dwudziestolatka polubiła nasz kraj. "Jest wiele powodów, dla których Polska mi się podoba, ale ten najważniejszy to dobroć ludzi", mówiła w programie.

Druga adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej

W pewnym fragmencie programu, w którym Martyna Wojciechowska i Kabula kupowały pocztówki z Warszawy, dziennikarka powiedziała, że jedna z kartek będzie zaadresowana do osoby, która do tej pory była pewnego rodzaju sekretem... Okazuje się, że w styczniu tego roku podróżniczka zaadoptowała kolejne dziecko! "Jakiś czas temu Kabula zwróciła się do mnie z prośbą, czy mogłaby mieć jeszcze jedną siostrę. I właśnie tak zaadoptowałam drugą dziewczynkę z Tanzanii", wyznała Wojciechowska.

Kim jest kolejna córka dziennikarki? "Tatu jest młodsza ode mnie o 2 lata. Często ludzie na ulicy mówią, że wyglądamy jak bliźniaczki. Wszystko robimy razem. Możemy mieć nawet jedno mydło do mycia i będziemy się nim dzielić. To mój przyjaciel. Sprawia, że chcę skończyć szkołę w przyszłym roku i iść na studia", wyjawiła Kabula na wizji.

Wojciechowska buduje dom dla albinosów

Zarówno w programie, jak i na swoim Facebooku Martyna Wojciechowska wspomniała o projekcie, który ma pomóc innym dzieciom z Tanzanii. Okazuje się, że dziennikarka rozpoczęła budowę domu, w którym dzieci z bielactwem będą czuły się bezpieczne.

"Chcesz pomóc? RAZEM możemy WYBUDOWAĆ DOM DLA DZIECI CHORYCH NA ALBINIZM W TANZANII!!! Z misjonarzami i wolontariuszami STOWARZYSZENIA DLA MISJI AFRYKAŃSKICH stwórzmy to wyjątkowe miejsce. Będzie w nim nawet specjalny gabinet dla przyszłej pani prawnik Kabuli!❤️ Przelew z tytułem „Lepsze jutro Albinosów”. Numer konta: 71 1600 1127 1844 3996 6000 0001, SMA, CChW „SOLIDARNI”. W Tanzanii osoby chore na albinizm codziennie muszą zmagać się nie tylko z fizycznymi objawami choroby ale i realnym zagrożeniem życia. Tutaj wciąż ludzie wierzą, że części ciał osób cierpiących na albinizm mają magiczną moc. Szamani tworzą z nich mikstury i amulety. Dlatego ludzie polują tam na ludzi... Katem często są sąsiedzi lub najbliższa rodzina... Wspólnie jednak możemy odmienić ich los i stworzyć "lepsze jutro"❤️Dołączycie do budowy?", czytamy na profilu Martyny Wojciechowskiej. Dziś w Dzień dobry TVN dziennikarka dodała także, że w domu znajdzie się specjalne miejsce dla Kabuli, która będzie miała w nim swoje... biuro! Świetny pomysł!

Jesteśmy pełni podziwu ogromnego serca, jakie ma podróżniczka i mamy nadzieję, że tysiące Polaków odpowie na jej apel o wsparcie projektu budowy domu. A jeśli chcecie zobaczyć zdjęcie Tatu, drugiej adoptowanej córki Martyny to zapraszamy Was do galerii.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.