Kamila Warzecha
Fot. Facebook
PORUSZAJĄCA HISTORIA

Transseksualna uczestniczka Top Model: "Już w dzieciństwie nie używałam formy męskiej". Kim jest Kamila Warzecha?

20 września 2016 14:00
Kamila Warzecha
Fot. Facebook

Jedną z uczestniczek najnowszej edycji "Top Model" jest Kamila Warzecha - 18-latka z Opola o długich blond włosach, subtelnej urodzie i drobnej figurze. Kandydatka na modelkę zaskoczyła jury zdradzając, że jest transseksualistką i w dowodzie wciąż ma wpisane imię Kamil.  Czy ma szansę na karierę w świecie mody?

 

Kamila zdradziła, że operacji zmiany płci będzie mogła dokonać dopiero za 2-3 lata. Choć ma jeszcze męskie ciało, czuje się w pełni kobietą. Jurorom powiedziała bez wahania, że chce prezentować kolekcje mody damskiej. Kamila jest pierwszą transseksualistką w historii show. Kilka lat temu wzięła w nim udział Michalina Manios, która jest hermafrodytką, co oznacza, że ma cechy płciowe zarówno kobiety jak i mężczyzny. Jednak jurorzy nie mieli jeszcze do czynienia z osobą, której płeć psychiczna nie odpowiada wyglądowi zewnętrznemu. „Czy kobieta o męskiej klatce piersiowej będzie dobrze wyglądać w damskich sukienkach?” - zastanawiali się członkowie jury. W trakcie eliminacji do programu Kamili zadali dużo trudnych, osobistych pytań. 

Kamila Warzecha o dorastaniu i modelingu

Uczestniczka zniosła wywiad jury bardzo dzielnie. By zrobić karierę w  świecie mody, jest gotowa na wiele. Uważa, że jest w nim miejsce na różnorodność. I że właśnie tam ma szansę się odnaleźć. Przyznała, że w rodzinnym Opolu wielokrotnie spotkała się z nietolerancją. - To, że moje wnętrze nie było zgodne z tym, co miałam w dokumentach, uświadomiłam sobie już w dzieciństwie - zdradziła w programie. - Już w dzieciństwie nie używałam formy męskiej, wiedziałam, że nie będę mieć żony tylko księcia z bajki. Bawiłam się laleczkami, szyłam dla nich ubranka - robiłam wszystko to, co inne dziewczynki i nie widziałam w tym nic złego. Wprost powiedziałam mamie, że jestem dziewczyną, tak naprawdę w podstawówce.

 

Kamila Warzecha na castingu w Top Model 6
Fot. TVN

Kamila Warzecha w trakcie eliminacji do programu "Top Model".

 

Mama Kamili: "Wierzę w to, że droga, którą wybrał przyniesie mu jakąś radość"

Kamila zawsze mogła liczyć na wsparcie mamy. - Dziecko trzeba kochać bezwarunkowo - powiedziała Katarzyna Warzecha w programie. Jednak akceptacja tożsamości syna nie była dla niej łatwa. -Nie ukrywam, że to nie jest proste dla rodziców. Ja sobie marzyłam, że moje dziecko skończy studia i pójdzie do pracy. Rodzice zawsze marzą sobie - chłopak będzie grał w piłkę nożną, dziewczynka będzie miała dobrze płatną pracę. U mojego dziecka to się jakoś pomieszało. Nie jest to proste dla nas, ale wiem i wierzę w to, że droga, którą wybrał w tej chwili przyniesie mu jakąś radość. Muszę w to wierzyć, bo to nie jest mój świat i ja bym takiego kroku nie poczyniła - zdradziła w TVN.


Czy Kamila ma szansę na karierę w modelingu? Wnioskując po wyglądzie - jak najbardziej! Warto zauważyć, że świat mody jest dość tolerancyjny wobec osób transpłciowych. W końcu poprzednią edycję holenderskiego Top Model wygrała transseksualna Loiza Lamers, a kolekcje ważnych projektantów promuje Andreja Pejić, która dwa lata temu przeszła operację zmiany płci. W dzisiejszym trzecim odcinku Top Model dowiemy się jak Kamila poradzi sobie na wybiegu.

 

Polecamy też: Reżyserzy Matriksa - bracia Wachowscy są już... siostrami! Lilly Wachowski ogłosiła: „Też jestem transseksualną kobietą”

 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.