O TYM SIĘ MÓWI!

Transseksualna kobieta została Miss Hiszpanii. Teraz powalczy o tytuł Miss Universe 

To pierwszy raz w historii!

Gabriela Czernecka 15 lipca 2018 22:41

Angela Ponce to pierwsza transseksualna Miss Hiszpanii, ale również pierwsza transseksualna kandydatka do tytułu Miss Universe. Kobieta ma szansę powalczyć o tytuł najpiękniejszej na świecie. Czy jej się to uda? Poznajcie Angelę Ponce!

Transseksualistka w konkursie Miss Universe

Angela Ponce wzięła udział w konkursie Miss Hiszpanii. Jak sama mówi, nie sądziła, że uda się jej dojść do finału, a co dopiero wygrać. Odbierając tytuł Miss Hiszpanii z rąk Sofii del Prado powiedziała: „Życie jest pełne wyzwań, pojedynków. Mając tego świadomość, spełniłam marzenie, które zawsze miałam. Aby to osiągnąć, musiałam zamienić wszystkie przeciwności losu w szanse na rozwój i zdobycie nowego doświadczenia”.

Modelka zdobyła uznanie jury swoim opanowaniem, walorami „wewnętrznymi” oraz chęcią spełniania marzeń. W jej zwycięstwie nie byłoby nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że Angela Ponce jest transseksualna, co nie wszystkim przypadło do gustu. Pojawiła się masa komentarzy - zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

„Tak tworzy się historia”, piszą internauci, ale nie wszyscy są zadowoleni z jej wygranej. Padają głosy pełne nienawiści: „Nie zasłużyła na koronę! To konkurs dla prawdziwych kobiet. Angela powinna zostać zdyskwalifikowana”, piszą.

Zdobywając ten tytuł dokonała też innego historycznego osiągnięcia. Angela Ponce została pierwszą transseksualną kandydatką do zwycięstwa w Miss Universe - najbardziej prestiżowym i najpopularniejszym konkursie piekności na świecie. Zobaczcie w naszej galerii, jak się prezentuje. A Twoim zdaniem, zasługuje na ten tytuł? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.