Depresja, molestowanie
Fot. Unsplash
O TYM SIĘ MÓWI

Wójt gminy Zgierz ciężko pobita walczy o życie. Jej syn usłyszał zarzuty

„W mieszkaniu były liczne ślady krwi”

REDAKCJA VIVA! 23 lutego 2020 19:51
Depresja, molestowanie
Fot. Unsplash

Doszło do tragedii. Wójt gminy Zgierz, Barbara Kaczmarek walczy o życie. Została brutalnie pobita. Prokuratura postawiła zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu synowi kobiety. Grozi mu 15 lat pozbawienia wolności. Jak doszło do zdarzenia?

Tragedia. Wójt gminy Zgierz w ciężkim stanie

Wójt gminy Zgierz trafiła do szpitala w nocy z piątku na sobotę. Była w domu w Dąbrówce Wielkiej sama  z 34-letnim synem. To on wezwał pogotowie. Twierdził, że znalazł matkę nieprzytomną i zaczął reanimację. Kobieta walczy o życie. Doznała poważnych obrażeń głowy. Jej stan zdrowia nie poprawia się. Młodszy z synów przebywał poza domem.

W mieszkaniu śledczy znaleźli ślady krwi. „Obecnie pracujemy nad ustaleniem możliwego mechanizmu powstania urazu. Przesłuchujemy świadków, chcemy też odtworzyć wzajemne relacje, poznać motywy działania. To wymaga czasu, ale pracujemy nad tym razem z policją bardzo intensywnie ”, powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania w rozmowie z PAP.

Pani wójt ma ciężkie obrażenia głowy, włącznie z poważnym urazem mózgu. Jej stan jest ciężki, zagrażający życiu. W niedzielę syn kobiety usłyszał zarzuty. 34-latek został zatrzymany w związku ze sprawą.

„Biegły z zakresu medycyny sądowej nie pozostawił wątpliwości, że powstałe obrażania nie mogły być spowodowane przez samą pokrzywdzoną, lecz są konsekwencją pobicia. Uraz jest skutkiem przestępstwa ”,dodał rzecznik.

Syn poszkodowanej w czasie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy. Decyzje o zastosowaniu środków zapobiegawczych i ewentualnego wniosku o tymczasowe aresztowanie zostaną podjęte przez śledczych po zakończeniu przesłuchania.

„Mężczyźnie postawiono zarzuty spowodowania u matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, co grozi karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat”, przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

W niedzielę w Dąbrówce Wielkiej została odprawiona msza święta w intencji powrotu do zdrowia pani wójt. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.