Policja
Fot. ADAM GUZ/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Dramat w Turku w Wielkopolsce. Nie żyje dziesięcioletni chłopiec

Jego brat usłyszał zarzut zabójstwa. „Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu”

Redakcja VIVA! 2 stycznia 2020 12:51
Policja
Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Tragedia w wielkopolskim Turku. Dziewiętnastoletni Maciej J. usłyszał zarzut zabójstwa dziesięcioletniego brata. Nastolatek zaatakował go nożem i miał zadać mu kilka ciosów. Prokuratura potwierdziła, że chłopak usłyszał zarzut zabójstwa, ale dziewiętnastolatek nie przyznaje się do winy.  

Nastolatek zabił 10-letniego brata. Otrzymał zarzut zabójstwa

Do zdarzenia doszło 31 grudnia. Nieoficjalnie RMF FM i PAP podają, że bracia posprzeczali się o dostęp do komputera. Finał kłótni był tragiczny. Ale prokuratura prosi o powściągliwość w informowaniu o motywie zbrodni, który nie został jeszcze ustalony.

„We wtorek około godziny 12.45 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Pod wskazany adres zadysponowano patrol. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, w mieszkaniu znaleźli ciało chłopca”, mówiła Aleksandra Marańda, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie. Na miejscu pojawiła się prokurator i śledczy

Po oględzinach zabezpieczono nóż kuchenny. Maciej J. miał zadać młodszemu bratu cios nożem. W wyniku poniesionych obrażeń chłopiec zmarł. „Biegły z zakresu medycyny sądowej przeprowadził zewnętrzne oględziny zwłok. Na ciele dziecka ujawniono rany kłute. Biegły ocenił, że dziecko zmarło śmiercią nagłą i gwałtowną w wyniku zadanych mu obrażeń. Te ustalenia potwierdziła też dzisiejsza sekcja zwłok”, informuje rzeczniczka.

19-latek nie był pod wpływem alkoholu, ale śledczy pobrali krew, by stwierdzić czy nie zażywał środków odurzających.

„Chcemy ustalić czy 19-latek był pod wpływem jakiś środków odurzających. Mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mamy na to czas do godzin południowych w poniedziałek. Podczas przesłuchania zostanie mu ogłoszony zarzut z artykułu 148 Kodeksu karnego, czyli zarzut zabójstwa”, mówiła pani Aleksandra Marańda.

Maciej J. usłyszał zarzut zabójstwa, ale nie przyznał się do winy.

„19-letni Maciej J. ma postawiony zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy zeznań. Kierujemy wniosek o tymczasowy, trzymiesięczny areszt”, mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, Aleksandra Marańda.

Źródło: TVN24

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.