Tragedia w Darłówku: kiedy odbędzie się pogrzeb dzieci? Morze Bałtyckie, WOPR
Fot. Adobe Stock
POŻEGNANIE

Tragedia w Darłówku: znamy datę mszy żałobnej za zmarłe rodzeństwo…

Informację podał jeden z portali

Konrad Szczęsny 23 sierpnia 2018 12:15
Tragedia w Darłówku: kiedy odbędzie się pogrzeb dzieci? Morze Bałtyckie, WOPR
Fot. Adobe Stock

Najbliższa rodzina, przyjaciele oraz społeczność Sulmierzyc wciąż nie mogą otrząsnąć się z tragedii, do której doszło 14 sierpnia w Darłówku. W wyniku porwania przez wzburzone fale zginęła trójka rodzeństwa: 14-letni Kacper, 13-letni Kamil i 11-letnia Zuzia. Sprawa wciąż wzbudza ogromne kontrowersje, ponieważ prawnik reprezentujący rodziców złożył w sądzie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników, którzy pełnili tego dnia dyżur na plaży, przy której rozegrał się dramat. Opinia publiczna w większości staje jednak po stronie WOPR. Dziś natomiast portal krotoszyn.naszemiasto.pl podał informację, kiedy odbędzie się msza żałobna za trójkę rodzeństwa.

Tragedia w Darłówku. Msza żałobna za trójkę rodzeństwa

Czy tej tragedii można było uniknąć? Wiele osób twierdzi, że tak. Zarzucają oni matce dzieci, Annie K., że nie powinna była pozostawiać ich bez opieki, gdy wraz z najmłodszym synkiem poszła do pobliskiej toalety. Mimo że rodzina wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że „rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią”, niewiele osób wydaje się przekonanych ich argumentacją.

Póki co nie wiadomo, jaki finał będzie miała ta sprawa i czy oskarżenia rodziny pod adresem ratowników zostaną przez sąd uznane za słuszne. 

Dziś portal krotoszyn.naszemiasto.pl poinformował, że w najbliższy piątek, 24 sierpnia o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Sulmierzycach (ul. Nowa 12) odbędzie się msza żałobna  za zmarłe rodzeństwo. 

Tragedia w Darłówku: dyrektorka szkoły o dzieciach i rodzinie z Sumierzyc, WOPR
Fot. East News

Tragedia w Darłówku, WOPR
Fot. Fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.