Niedźwiedź polarny, miś polarny
Fot. stock.adobe
O TYM SIĘ MÓWI

Tragedia na kempingu. Mężczyzna zabity przez niedźwiedzia polarnego na oczach swoich przyjaciół…

Do szpitala trafiło także sześć innych osób…

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2020 15:44
Niedźwiedź polarny, miś polarny
Fot. stock.adobe

W norweskiej prowincji na Arktyce niedźwiedź polarny zaatakował mężczyznę. Ranny został przewieziony do szpitala po ataku zwierzęcia, ale niestety jego obrażenia były na tyle poważne, że zmarł niedługo później…

Tragedia na kempingu: mężczyzna zaatakowany przez niedźwiedzia

Johan Jacobus Kotte został zaatakowany przez niedźwiedzia polarnego. Mężczyznę zawieziono do szpitala, ale zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Jak podaje BBC, 38-letni Holender był pracownikiem kempingu w Longyearbyen. Okazuje się, że do szpitala oprócz mężczyzny trafiło także jeszcze sześć osób.

Na razie niewiadomo, jakie są ich obrażenia. Świadkowie ataku na mężczyznę, zaczęli strzelać do zwierzęcia, które uciekło w stronę parkingu. Jak przekazała w oświadczeniu zastępczyni gubernatora Svalbardu, niedźwiedzia znaleziono martwego na parkingu znajdującym się nieopodal lotniska.

 Jak donosi The Guardian, mężczyzna był piątą osobą na Svalbardzie od 1971 roku, która zginęła w wyniku ataku niedźwiedzia polarnego. 

Niedźwiedź polarny, miś polarny
Fot. stock.adobe

TAGI #Zwierzęta

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.