Tomasz Sekielski, Viva! 11/2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Tomasz Sekielski szczerze o swojej metamorfozie: „Wycięto mi 4/5 żołądka. Po to, żeby żyć”

Odchudzony dziennikarz pojawił się na Pol'and'Rock Festival

Rafał Kowalski 1 sierpnia 2020 12:59
Tomasz Sekielski, Viva! 11/2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

W połowie sierpnia 2019 roku, życie Tomasza Sekielskiego odmieniło się o 180 stopni. Dziennikarz do tamtej pory zajadał każdy stres i ważył już 185 kilogramów. Taka liczba to nie tylko zagrożenie dla zdrowia, ale już i życia. Gdy autor dokumentów o pedofilii w kościele zdał sobie z tego sprawę, postanowił pójść pod nóż. O szczegółach operacji, która zaczęła jego przemianę, 46-latek opowiedział Bartkowi Węglarczykowi.

Czym jest operacja zmniejszenia żołądka? Opowiada Tomasz Sekielski

Dziennikarze spotkali się wczoraj na Pol’and’Rock Festival, na którym trwał panel dyskusyjny emitowany w internecie. Tomasz Sekielski, który dziś jest lżejszy o niemal 80 kilogramów, przyznał, że decyzja o wykonaniu zabiegu resekcji żołądka była konieczna. „Ważyłem niemal 200 kilogramów. Ponieważ żadna dieta nie dawała już rezultatów i ze względu na moją gigantyczną otyłość nie byłem w stanie ćwiczyć i działać aktywnie, to zapadła decyzja, że jednak nastąpi resekcja żołądka. Wycięto 4/5 mojego żołądka. To był przełomowy moment. Resekcja żołądka to nie jest zabieg kosmetyczny. Nie robi się tego po to, żeby ładnie wyglądać, tylko po to, żeby żyć”, wyznał Tomasz Sekielski.

Przypomnijmy, że we wcześniejszym wywiadzie dla Onetu dziennikarz przyznał się, że obawy nie opuszczały go do ostatniej sekundy przed położeniem się na szpitalne łóżko. „Bałem się operacji, nigdy wcześniej nie potrzebowałem pomocy chirurgicznej, ale przekonała mnie żona i znajomi, którzy poddali się temu zabiegowi. Szczególnie wdzięczny jestem Henryce Krzywonos, której słowa najbardziej do mnie trafiły i która bardzo mnie wspierała. Nie mógłbym też zapomnieć o doktorze Wiesławie Peście z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, który wraz ze swoim znakomitym zespołem przygotował mnie do zabiegu i go przeprowadził”, opowiadał 46-latek.

Zobaczcie, jak zmienił się ulubieniec widzów. Na najnowszych zdjęciach metamorfoza robi wrażenie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#polandrockfestival2020 #polandrockfestival #akademiasztukprzepięknych #wośp #spotkanie

Post udostępniony przez Tomasz Sekielski (@tomaszsekielski)

Tomasz Sekielski, Pol'and'Rock 2020
Fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter
Archiwalne zdjęcie Tomasza Sekielskiego

Tomasz Sekielski chce schudnąć 100 kilogramów. Tak zmienił się z biegiem lat
Fot. JAROSLAW WOJTALEWICZ/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.