Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O NIM SIĘ MÓWI

„Wracam, i to w nowej lepszej wersji”. Tomasz Sekielski przeszedł poważną operację!

Dziennikarz walczy o zdrowie

Ksenia Krasko 27 sierpnia 2019 12:13
Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Tomasz Sekielski przez dłuższy czas ignorował problem swojej wagi. Czuł się dobrze, nie zwracał więc uwagi na gromadzące się nadprogramowe kilogramy, i znajdował wiele wymówek, dzięki którym wciąż unikał diet i nie zmieniał trybu życia. Do czasu. „Ważyłem sto osiemdziesiąt pięć kilo. Wiedziałem, że jak nie wezmę się za siebie na poważnie, po prostu skracam sobie życie”, mówił w rozmowie z VIVĄ.

Tomasz Sekielski przeszedł operację żołądka

W kwietniu tego roku dziennikarz przeszedł na zdrową dietę. Zapisał się na basen, sporo spacerował. Dzięki temu waga spadła w dół, a Tomasz Sekielski postanowił walczyć dalej. „Decyzja nie jest łatwa, bo trudno ją realizować. Najważniejsze to konsekwentnie trzymać się diety, ruszać się, ćwiczyć. To zmiana dotycząca całego stylu życia i długofalowa. Bo nie przyniesie efektów w miesiąc lub dwa. Jeżeli już to trzeba czekać dwa lata”, opowiadał w szczerej rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

„Taki sobie rozpisałem plan. Osiemdziesiąt pięć, góra dziewięćdziesiąt kilogramów. Przede mną więc długa droga, ale dzięki temu, że ogłosiłem to publicznie, mam dodatkową mobilizację”, mówił jeszcze niedawno. Dziennikarz postanowił przyspieszyć proces powrotu do zdrowej wagi i lepszego samopoczucia, decydując się na poważną operację. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych i załączył nagranie ze szpitala.

„Trochę mnie nie było, ale wracam i to w nowej lepszej wersji bez 4/5 żołądka!!! Tak, to nie żart. Już jakiś czas temu, po konsultacjach z lekarzami i badaniach, uznałem że nie ma odwrotu. Dlatego poddałem się operacji bariatrycznej. To wielki krok w mojej walce o zdrowie i życie. Zabieg przebiegł bez problemów co jest zasługą doktora Wiesława Pesty i jego znakomitego zespołu z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Składam im WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!! Dziękuję też Heni Krzywonos, która zmobilizowała mnie do podjęcia tej trudnej decyzji. #JESTMOC”, napisał na swoim Facebooku. 

Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.