Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Sekielski planuje nakręcić film o Janie Pawle II!

Czy Papież-Polak wiedział o pedofilii w Kościele?

Sabina Zięba 20 lipca 2019 12:00
Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

O Tomaszu Sekielskim w polskim społeczeństwie zrobiło się głośno za sprawą kontrowersyjnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Choć niedawno dopiero zapowiedziano drugą część produkcji opowiadającej o pedofilii w kościele katolickim, wyszło na jaw, że w planach jest już kolejna!

Film Sekielskiego o Janie Pawle II

Wiadomo, że tej jesieni ukaże się film Sekielskiego pt. „Zabawa w chowanego”, podejmujący tajemniczy wątek, którego nie rozwinięto w poprzedniej produkcji. Teraz dziennikarz zapowiedział na Facebooku, że ma w planach nakręcenie trzeciego filmu, który będzie zwieńczeniem trylogii pedofilskiej.

Jego zdaniem każdy kto bada kwestię pedofilii w Kościele, musi zadać sobie pytanie dotyczące roli Watykanu. Napisał: „A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi. O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku”.

Dziennikarz dodał, że jego celem nie jest zniszczenie postaci Papieża-Polaka, lecz odkrycie prawdy. Planuje zebrać materiały także poza granicami kraju - w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Ma zamiar dotrzeć do archiwów oraz świadków wydarzeń, które mogą odkryć prawdę o wieloletnim tuszowaniu pedofilii w instytucjach kościelnych.

Myślicie, że jego produkcja odkryje nieznane fakty i poruszy polskie społeczeństwo?  

Jan Paweł II

Jan Paweł II, Karol Wojtyła
Fot. Getty Images

Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…