Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Sekielski planuje nakręcić film o Janie Pawle II!

Czy Papież-Polak wiedział o pedofilii w Kościele?

Sabina Zięba 20 lipca 2019 12:00
Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

O Tomaszu Sekielskim w polskim społeczeństwie zrobiło się głośno za sprawą kontrowersyjnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Choć niedawno dopiero zapowiedziano drugą część produkcji opowiadającej o pedofilii w kościele katolickim, wyszło na jaw, że w planach jest już kolejna!

Film Sekielskiego o Janie Pawle II

Wiadomo, że tej jesieni ukaże się film Sekielskiego pt. „Zabawa w chowanego”, podejmujący tajemniczy wątek, którego nie rozwinięto w poprzedniej produkcji. Teraz dziennikarz zapowiedział na Facebooku, że ma w planach nakręcenie trzeciego filmu, który będzie zwieńczeniem trylogii pedofilskiej.

Jego zdaniem każdy kto bada kwestię pedofilii w Kościele, musi zadać sobie pytanie dotyczące roli Watykanu. Napisał: „A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi. O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku”.

Dziennikarz dodał, że jego celem nie jest zniszczenie postaci Papieża-Polaka, lecz odkrycie prawdy. Planuje zebrać materiały także poza granicami kraju - w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Ma zamiar dotrzeć do archiwów oraz świadków wydarzeń, które mogą odkryć prawdę o wieloletnim tuszowaniu pedofilii w instytucjach kościelnych.

Myślicie, że jego produkcja odkryje nieznane fakty i poruszy polskie społeczeństwo?  

Jan Paweł II

Jan Paweł II, Karol Wojtyła
Fot. Getty Images

Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.