Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Sekielski planuje nakręcić film o Janie Pawle II!

Czy Papież-Polak wiedział o pedofilii w Kościele?

Sabina Zięba 20 lipca 2019 12:00
Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

O Tomaszu Sekielskim w polskim społeczeństwie zrobiło się głośno za sprawą kontrowersyjnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Choć niedawno dopiero zapowiedziano drugą część produkcji opowiadającej o pedofilii w kościele katolickim, wyszło na jaw, że w planach jest już kolejna!

Film Sekielskiego o Janie Pawle II

Wiadomo, że tej jesieni ukaże się film Sekielskiego pt. „Zabawa w chowanego”, podejmujący tajemniczy wątek, którego nie rozwinięto w poprzedniej produkcji. Teraz dziennikarz zapowiedział na Facebooku, że ma w planach nakręcenie trzeciego filmu, który będzie zwieńczeniem trylogii pedofilskiej.

Jego zdaniem każdy kto bada kwestię pedofilii w Kościele, musi zadać sobie pytanie dotyczące roli Watykanu. Napisał: „A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi. O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku”.

Dziennikarz dodał, że jego celem nie jest zniszczenie postaci Papieża-Polaka, lecz odkrycie prawdy. Planuje zebrać materiały także poza granicami kraju - w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Ma zamiar dotrzeć do archiwów oraz świadków wydarzeń, które mogą odkryć prawdę o wieloletnim tuszowaniu pedofilii w instytucjach kościelnych.

Myślicie, że jego produkcja odkryje nieznane fakty i poruszy polskie społeczeństwo?  

Jan Paweł II

Jan Paweł II, Karol Wojtyła
Fot. Getty Images

Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.