Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
O TYM JEST GŁOŚNO

Tomasz Lis wyznał, kto uratował mu życie. Gdyby nie on nie wiadomo czy dziennikarz wróciłby do zdrowia...

To bardzo znany polityk!

Aleksandra Andrzejak 15 kwietnia 2021 11:57
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl

Tomasz Lis przez pewien czas miał problemy z chodzeniem i mówieniem. Były to konsekwencje udaru przebytego pod koniec 2019 roku. Dziennikarz powoli wraca do pełni sił. Wyznał komu zawdzięcza życie...

Tomasz Lis: udar

Tomasz Lis w 2019 roku niespodziewanie dostał udaru. Chociaż dziennikarz dbał o kondycję fizyczną, nie ustrzegł się przed problemami zdrowotnymi. Tempo życia sprawiło, że dwukrotnie miał udar mózgu. Pierwszy do dziś pozostał traumą. Drugi przyniósł poważniejsze konsekwencje zdrowotne. W grudniu 2019 roku na stacji benzynowej po prostu stracił kontrolę nad ciałem. To wydarzenie sprawiło, że zmienił priorytety życiowe i zamiast pracy, zajął się na poważnie swoim zdrowiem.

Jego samopoczucie jest już na tyle dobre, że mógł on wrócić do ukochanego biegania! „Jak mawiano w Ludowych Zespołach Sportowych -  sportowcy wiejscy na start! Wiosna - zaczynamy sezon”, napisał na Twitterze Tomasz Lis i pokazał swoje zdjęcie z sportowym stroju. Jeszcze kilka lat temu dziennikarz regularnie brał udział w różnego rodzaju zawodach i maratonach.

Zobacz także: Tomasz Lis wrócił do swojej największej pasji. To efekt jego żmudnej rehabilitacji

Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl

Tak Tomasz Lis pozował dla Vivy w 2007 roku

Tomasz Lis o profesorze Maksymowiczu

Tomasz Lis postanowił jeszcze raz odnieść się do tego traumatycznego przeżycia. Dziennikarz zdradził, komu zawdzięcza życie. To bardzo znany polityk - profesor Maksymowicz. 

Jakiś czas temu Wojciech Andrusiewicz przekazał informacje, że profesor Maksymowicz podobno bierze  udział w eksperymentach prowadzonych na płodach pochodzących z aborcji. „Niestety dostaliśmy bardzo niepokojące informacje - to nie jest wynik żadnego postępowania, które wyszło z MZ - dostaliśmy bardzo niepokojące informacje dotyczące możliwych eksperymentów medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem profesora Maksymowicza” – mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz także: Tomasz Lis zaliczył wpadkę. Poszło o królową Elżbietę II i księcia Filipa!

Informacje te sprawiły, że polityk Porozumienia i lekarz postanowił odejść z PiS-u. Sytuacja zbulwersowała Tomasza Lisa, który na swoim profilu na Twitterze wyznał, że to właśnie profesorowi Maksymowiczowi zawdzięcza życie. „PiS chce wykończyć prof. Maksymowicza. Jestem tu skrajnie nieobiektywny. To prof. Maksymowicz stworzył oddział i zorganizował mu sprzęt oraz zapewnił świetnych lekarzy, którzy uratowali mi życie.”- napisał Lis. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…