Wiemy, kiedy premiera!

Monika Katarzyna Krupska 19 października 2018 08:00

Już za kilka dni na półki sklepowe trafi druga autobiografia Tomasza Lisa! Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce postanowił spisać swoje wspomnienia po 1989 roku. Historię prywatną opublikuje Wydawnictwo W.A.B. należące do Grupy Wydawniczej Foksal. Co dokładnie znajdziemy w książce? 

Tomasz Lis wydaje drugą autobiografię 

Tomasz Lis pierwszą autobiografię wydał w 2004 roku. Stało się to krótko po tym, jak dziennikarz rozstał się ze stacją TVN. W Nie tylko faktach opisał „niezwykłe 15 lat życia”. Publikacja nie dotyczyła tylko konkurujących ze sobą stacji, mianowicie TVP i TVN-u. 

Po 14 latach „przerwy” Lis wraca i rozprawia się z latami po 1989 rok. W Historii prywatnej mamy znaleźć dużo wspomnień. „Śledzimy zadziwiające niekiedy ścieżki kariery Lisa i wchodzimy do zamkniętych gabinetów redaktorów i polityków z pierwszych stron gazet. Pobudzająca refleksja nad wzlotami i upadkami III RP miesza się z frapującymi, a czasami komicznymi anegdotami z udziałem bohaterów masowej wyobraźni. To książka, w której zaglądamy od kuchni do mediów i polityki, czyli tam, gdzie teoretycznie nie powinniśmy zaglądać. To autoportret człowieka, który sam zmieniał media w Polsce i wpływał na kształt krajowej polityki”, czytamy w notce promującej książkę.

Premiera książki nastąpi pod koniec miesiąca, 26 października. Kupicie książkę?  

1/4
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
1/4

Pod koniec października opublikuje się druga autobiografia Tomasza Lisa 

2/4
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
2/4

„Historia prywatna” ma zawierać wspomnienia dziennikarza na tle historii Polski po 1989 roku
 

3/4
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
3/4

Pierwszą autobiografię Lis opublikował w 2004 roku 

4/4
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
4/4

Dziennikarz na swoim koncie ma również kilka publikacji takich, jak: Co z tą Polską, Polska, głupcze czy PIS-neyland

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.