Wiemy, kiedy premiera!

Monika Katarzyna Krupska 19 października 2018 08:00

Już za kilka dni na półki sklepowe trafi druga autobiografia Tomasza Lisa! Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce postanowił spisać swoje wspomnienia po 1989 roku. Historię prywatną opublikuje Wydawnictwo W.A.B. należące do Grupy Wydawniczej Foksal. Co dokładnie znajdziemy w książce? 

Tomasz Lis wydaje drugą autobiografię 

Tomasz Lis pierwszą autobiografię wydał w 2004 roku. Stało się to krótko po tym, jak dziennikarz rozstał się ze stacją TVN. W Nie tylko faktach opisał „niezwykłe 15 lat życia”. Publikacja nie dotyczyła tylko konkurujących ze sobą stacji, mianowicie TVP i TVN-u. 

Po 14 latach „przerwy” Lis wraca i rozprawia się z latami po 1989 rok. W Historii prywatnej mamy znaleźć dużo wspomnień. „Śledzimy zadziwiające niekiedy ścieżki kariery Lisa i wchodzimy do zamkniętych gabinetów redaktorów i polityków z pierwszych stron gazet. Pobudzająca refleksja nad wzlotami i upadkami III RP miesza się z frapującymi, a czasami komicznymi anegdotami z udziałem bohaterów masowej wyobraźni. To książka, w której zaglądamy od kuchni do mediów i polityki, czyli tam, gdzie teoretycznie nie powinniśmy zaglądać. To autoportret człowieka, który sam zmieniał media w Polsce i wpływał na kształt krajowej polityki”, czytamy w notce promującej książkę.

Premiera książki nastąpi pod koniec miesiąca, 26 października. Kupicie książkę?  

1/4
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
1/4

Pod koniec października opublikuje się druga autobiografia Tomasza Lisa 

2/4
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
2/4

„Historia prywatna” ma zawierać wspomnienia dziennikarza na tle historii Polski po 1989 roku
 

3/4
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
3/4

Pierwszą autobiografię Lis opublikował w 2004 roku 

4/4
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
4/4

Dziennikarz na swoim koncie ma również kilka publikacji takich, jak: Co z tą Polską, Polska, głupcze czy PIS-neyland

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.