Tomasz Komenda
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Komenda padł ofiarą hejtu! „Do dnia dzisiejszego plują mi w twarz”

„Te słowa sprawiają mi ogromny ból i przykrość”

Konrad Szczęsny 24 czerwca 2018 16:58
Tomasz Komenda
Fot. East News

Choć spędził w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił, dla niektórych nie jest to powód do współczucia. Tomasz Komenda w niedzielnym odcinku Dzień Dobry TVN opowiedział, że wciąż zmaga się z hejtem ze strony niektórych Polaków, którzy zarzucają mu m.in., że.... żył przez cały ten czas na koszt państwa i podatników!

Tomasz Komenda o fali hejtu ze strony Polaków, komentarzach i terapii

Od marca 2018 Tomasz Komenda stara się powrócić do normalności po tym, jak spędził w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił. Mężczyzna jest pod stałą opieką psychologa, by poradzić sobie z licznymi traumami z czasów pobytu w areszcie, gdzie był prześladowany przez współwieźniów i strażników. Choć wydawać by się mogło, że jego historia może budzić jedynie współczucie okazuje się, że są tacy, którzy piszą pod jego adresem obraźliwe komentarze!  

Lincz ma najczęściej miejsce pod artykułami dotyczącymi Tomasza Komendy. Mężczyzna opowiedział o tym w niedzielnym wydaniu Dzień Dobry TVN.

„18 lat byłem osądzany, byłem bestią, byłem mordercą. Wyszedłem na wolność i dalej jestem tym złym człowiekiem. Ludzie dalej mnie oceniają. Opinia publiczna dalej uważa, że ja tam źle nie miałem, bo za nic nie musiałem płacić. Spotykam się z takimi opiniami i to mnie naprawdę boli”, zwierzał się przed kamerami Tomasz Komenda.

Prowadząca odcinek Kinga Rusin zapytała czy są to komentarze w internecie, na co padła odpowiedź twierdząca. Dziennikarka stwierdziła, że „naprawdę trzeba oddzielić się od tego Internetu”, ponieważ większość komentujących to osoby anonimowe i hejt dotyka każdą osobę publiczną. 

„Tak, ale zostałem uniewinniony, przez 18 lat byłem oceniany, teraz jestem wolny i dalej jestem oceniany i z tym się nie mogę zgodzić. Chcę żyć normalnie jak każdy człowiek a nie mogę, bo do dnia dzisiejszego jest mi plute w twarz. Nie mogę przejść obok tego obojętnie, dlatego o tym powiedziałem, bo to mnie boli. To jest brutalne, proszę mi wierzyć, ludzie, którzy dodają opinie o innych ludziach... brakuje mi na to słów” mówił poruszony. 

Mężczyzna wyznał także, że czyta wiele opinii na swój temat i fala hejtu, z którą musi się mierzyć, znacznie utrudnia mu uporanie się z demonami przeszłości i powrót do normalności. 

„Te słowa sprawiają mi ogromny ból i przykrość”, podkreślał zdruzgotany. Dlatego też terapia psychologiczna, w której uczestniczy, znacznie się przedłuża.

„Kiedy zawsze wychodzę od psychologa, zostawiam u niego 15 kilogramów ciężaru”. 

Co ciekawe zaznaczył jednak, że początkowo nie myślał, że będzie mu ona w ogóle potrzebna.

Widzowie Dzień Dobry TVN poruszeni wyznaniem Tomasza Komendy o hejcie

Na oficjalnym profilu Dzień Dobry TVN na Facebooku nie brakuje jednak osób, które przekazały Tomaszowi Komendzie słowa wsparcia i niedowierzania związanego z hejtem, z którym mężczyzna musi się mierzyć. 

„To się w głowie nie mieści! To nie ludzie, to bestie! Jak można coś takiego powiedzieć? Płaczę”, „Kim trzeba być, żeby coś takiego pisać w internecie? Myślicie, że sam się do tego więzienia wsadził, żeby prowadzić wygodne życie? Zmarnowali mu najlepsze lata jego młodości, tego nikt mu nie zwróci!”, „Panie Tomku, oprocz złych opinii jest tez ogrom pozytywnych. Proszę sie skupic na tych dobrych!!!!! Wszystkiego dobrego!!!!!”, grzmią oburzeni internauci  

Tomasz Komenda o gwałcie w więzieniu
Fot. East News

Tomasz Komenda wyszedł na wolność
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…