Tomasz Kammel, VIVA! 5/2020
Fot. Olga Majrowska
O NIM SIĘ MÓWI

Tomasz Kammel: „Potrąciłem samobójcę. Traumatyczne doświadczenie”

Z jego ust padły mocne słowa

Konrad Szczęsny 15 listopada 2020 06:56
Tomasz Kammel, VIVA! 5/2020
Fot. Olga Majrowska

Prowadzący „The Voice of Poland” zamieścił na swoim profilu na Instagramie emocjonalny wpis. Przyznał w nim, że „potrącił samobójcę”, przyznając, że doświadczenie było niezwykle traumatyczne. Jednak te szczegóły upublicznił, by przestrzec innych!

Tomasz Kammel o potrąceniu samobójcy i traumie

Lubiany dziennikarz, profesjonalny prezenter, który na brak zawodowych zobowiązań nie narzeka. Tomasz Kammel jest ceniony nie tylko przez widzów „Pytania na śniadanie”, lecz także „The Voice of Poland” czy „The Voice Senior”. 

Jest również niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Tam dzieli się z fanami przemyśleniami na temat bieżącej sytuacji społeczno-politycznej, jak również uwiecznia chwile z życia prywatnego. W piątek 13 listopada zamieściła wyjątkową fotografię...

Na zdjęciu pozuje na tle lokomotywy. Opatrzył ją wpisem, w którym opisał m.in. jakiej odległości potrzeba, by ta całkowicie wyhamowała przy dużej prędkości. Podkreślił jednocześnie, że w niektórych sytuacjach jest to zwyczajnie niemożliwe... Sam tego doświadczył, prowadząc środek transportu na symulatorze. Próba ta nie była udana: doszło do dwóch tragicznych zdarzeń.

„Żeby wyhamować do zera bestię za moimi plecami jadącą 160 km/h potrzeba prawie półtora kilometra. Jeśli maszynista dostrzeże z kilkuset metrów samochód stojący na przejeździe, praktycznie nic nie może zrobić. Dzisiaj to przeżyłem. Najpierw potrąciłem samobójcę, potem zabiłem stado jeleni. Traumatyczne doświadczenie, mimo że wszystko odbyło się w symulatorze. Efekty wizualne, kinestetyczne, dzwiękowe są tam 100% realne. Bardzo to było poruszające”, podkreślił dziennikarz.

Skierował jednocześnie do internautów i fanów istotny apel.

„Od dziś jeszcze bardziej uważam na przejazdach, to mega ważne, zawsze, ale szczególnie jesienią. Proszę puśćcie dalej, bo ciągle dużo ludzi ginie w Pl na przejazdach #poruszony #kochamkolej #bezpieczeństwo #piatek13”, zakończył.

Internauci są poruszeni wpisem Tomasza Kammela. Przyłączają się do ważnej akcji

Fani podziękowali Tomaszowi Kammelowi za te słowa i zwrócenie uwagi na tak istotną kwestię, jak wypadki na przejazdach kolejowych.

„Super akcja Panie Tomku. Mój mąż jest maszynistą pociągu. Wiem, że takie akcje prowadzone przez znane osoby przemawiają do wyobraźni”, podkreśliła jedna z internautek. „Zdarzyło mi się być pasażerem pociągu, gdzie maszynista nie zdążył, przerażające. Warto uświadamiać ludzi”, dodał ktoś inny. „Zawsze czuję niepokój przejeżdżając przez tory”, zwierzyła się trzecia osoba.

My również przyłączamy się do apelu prezentera o ostrożność na przejazdach kolejowych!  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.